Historie a současnost týmu

Cyklistický tým Elkov Kasper byl založen v roce 1993 dvěma úspěšnými závodníky – Vladimírem Vávrou a Otakarem Fialou. Toho času působili někteří jezdci a vedení pod ministerstvem vnitra jako policejní sportovní klub. Během své existence klub několikrát měnil název. V průběhu 28 leté historie vystřídal mnoho titulárních sponzorů jako P&P Polyma, PSK Polyma – Reta, PSK Hyundai team, PSK Unit Expert, PSK Remerx, PSK Whirlpool, Bauknecht – Author, Whirlpool Author nebo Elkov Author.

Mnozí z řad jezdců závodících v našich barvách se později prosadili v proslulých cyklistických týmech, se kterými se účastnili nejvýznamnějších světových podniků.

Náš tým v letech 2008 a 2009 startoval v druhé nejvyšší divizi UCI jako ProContinental tým a v těchto letech mohl startovat na největších evropských závodech. Aktuálně je registrován jako „třetidivizní“ UCI Continental tým a pravidelně se účastní závodů světového poháru po celé Evropě.

V minulých sezónách jsme se zaměřili především na závody evropské tour – UCI Europe Tour. K největším dosaženým úspěchům sezóny 2021 patřila vítězství v závodech Světového poháru a na národním mistrovství, která zajistila jezdcům Elkov Kasper účast na olympijských hrách, světovém šampionátu i na mistrovství Evropy.

Shrnutí historických úspěchů

V minulosti tým dosáhl desítek vítězství a pódiových umístění ve světovém poháru, Českém poháru, národním a evropském mistrovství.

12 × titul mistra České republiky v silniční cyklistice
1 × titul evropského šampiona v silniční cyklistice
1 × bronz na Evropských hrách v Minsku 2019
22 × účastníkem MS v silniční cyklistice
15 × účastníkem v časovce na MS v silniční cyklistice
19 × účastníkem na ME
3 × účast na OH (Athény 2004, Peking 2008 a Tokio 2020)
2 × účast na Evropských hrách
1 × titul mistra České republiky v cyklokrosu

V průběhu 28 let prošli týmem jezdci z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Španělska, Řecka nebo Austrálie.

Naši jezdci pravidelně zaujímají místo v národním týmu a reprezentují Českou republiku na mistrovství Evropy, světa a olympijských hrách. Nejznámější jezdci, kteří pracují v našem týmu a pravidelně starují v prestižních podnicích jako Tour de France, Giro d´Italia nebo Vuelta Espaňa jsou František Raboň (Omega Pharma Quick Step), Leopold König (Team Sky), Patrik Sinkewitz (T–Mobile Team), Rene Andrle (Liberty Seguros), Danilo Hondo (ISD Lampre, Radioshack – Leopard) nebo Josef Černý (Quick-Step–Alpha Vinyl).