Pokračování sezony zahájil Kaňkovský vítězstvím pro Elkov Kasper

V závodu Slovenského poháru dospurtoval Alois Kaňkovský na Slovakia Ringu pro své první letošní vítězství.

Prvním plnohodnotným závodem, který se jel po neplánované pauze, byl Slovenský pohár v silniční cyklistice. Ten se odehrál na závodním okruhu Slovakia Ring u obce Orechová Potoň. Na startu se sešel poměrně početný peloton čítající více než 100 jezdců, ve kterém Elkov Kasper zastupovala čtveřice Kaňkovský, Otruba, Neuman a Kurkle.

Závod byl vypsán na celkem 18 okruhů s celkovou délkou 108 km. Bylo znát, že celé startovní pole je natěšené na závodění, a tak se prvních 70 km jelo průměrnou rychlostní přesahující výrazně 50 km/h. Na úvod si závodníci Elkov Kasper pohlídali vítězství na prvních třech finančně ohodnocených prémiích. Následně došlo i na pokus o únik, ale proti výrazně početnějším týmům bylo jasné, že je to zbytečné plýtvání sil a tak se čtveřice Elkov Kasper soustředila na koncovku závodu.

Trojici Neuman, Otruba, Kukrle se v závěru osmnáctého kola podařilo bez problému rozjet spurt Aloisi Kaňkovskému. Ten si poradil se zbytkem dotírajících jezdců a dojel si pro letošní první vítězství. "Závod se jel od začátku rychle a jelo se mi poměrně dobře. V závěru to pak byla skvělá týmová práce, která jasně pomohla mému vítězství. Jsem rád, že se mi povedlo zvítězit, ale hlavně se těším z toho, že se už konečně zase závodí," řekl vítěz první závodu Slovenského poháru v silniční cyklistice Alois Kaňkovský.