Elkov Kasper startuje výjimečný projekt pro fanoušky

Kalas Sportswear spouští prodej replik dresů druhého nejlepšího kontinentálního týmu UCI

Dlouhodobě nejlepší český cyklistický tým Elkov Kasper už třetí rok v řadě drží pozici mezi triem nejlépe hodnocených kontinentálních týmů. Podle zveřejněného žebříčku Mezinárodní cyklistické federace UCI Europe Tour je královéhradecká stáj aktuálně na 2. pozici. Zvýšit prestiž týmu i sebevědomí závodníků má podle sportovního ředitele Vladimíra Vávry spuštění prodeje replik dresů týmu Elkov Kasper. V českých poměrech je to ojedinělá věc.

Český výrobce cyklistického oblečení Kalas Sportswear spouští prodej originálních replik dresů hradecké stáje se startem nové závodní sezóny. Podle zástupce firmy a bývalého závodníka World Tour Františka Raboně jde o unikátní krok ve spolupráci s týmem. „Jdeme společně do třetí sezóny a rozhodli jsme se tímto způsobem přiblížit závodníky k fanouškům. Věříme, že naše nabídka zaujme fanoušky týmu Elkov Kasper a týmové cyklistické dresy využijí i při podpoře jezdců při ŠKODA AUTO mistrovství v silniční cyklistice v Opočně, které se uskuteční v jejich skoro domácím prostředí. Zatím jsme prodávali jen repliky českých a britských národních dresů, o které je takový zájem, že skoro nestíháme vyrábět. Na domácí týmové úrovni jde ale o úplnou novinku a doufáme, že situace bude stejná,“ popsal Raboň záměry společnosti.

Podle výrobce přitom nejde o obyčejná trika s potiskem. „Dres i kraťasy kvalitou odpovídají závodním standardům,“ ujistil František Raboň, pro kterého jde o srdeční záležitost, protože v barvách královéhradeckého klubu 4 sezóny působil.

Pro sportovního ředitele týmu Vladimíra Vávru jsou vizibilita týmu a jeho partnerů i kontakt s fanoušky klíčové: „Zkrátka čím víc jsme na očích, tím je to pro nás lepší. Zvyšuje se prestiž týmu i sebevědomí samotných kluků.

Kalas Sporstwear obléká také národní týmy České republiky a Velké Británie, nebo jezdce belgické profesionální stáje Alpecin-Fenix s lídrem Mathieu van der Poelem. V polovině června si v Opočně mistrovské dresy od táborského výrobce oblečou i šampióni ze společného česko-slovenského ŠKODA AUTO mistrovství v silniční cyklistice.