Boroš zakončil vánoční turné 22. místem v Hulstu

Náročná série závodů Světového poháru a Superprestige vyvrcholila cyklokrosařům v holandském Hulstu, kde bral sedmé prvenství v sedmi letošních startech Mathieu Van Der Poel. Michael Boroš dokončil na 22. místě. Kvalitní výsledek v TOP10 si jezdec Elkov Kasper připsal 28. prosince v podniku Superprestige v Diegemu.

Poslední závod roku 2023 se pro Michaela Boroše nevyvíjel špatně. V polovině závodu se český cyklokrosař držel v nejlepší patnáctce a snažil se navázat na svůj výkon z belgické Superprestige, kde o dva dny dříve finišoval na 10. pozici.

Dnes jsem už od startu věděl, že nohy nejsou dobré, takže to bylo bohužel trochu trápení. Start se mi docela povedl, ale neměl jsem na to, abych se s nimi udržel vepředu. Mrzí mě to, ale co se dá dělat,“ přiznal únavu z náročného závodního programu Boroš. „Trať v Hulstu se mi líbí a většinou tady mám lepší výsledky, takže jsem se na závod těšil. Bohužel se to dnes nějak nesešlo,“ řekl český mistr k trati kolem větrného mlýna a vysokých prudkých náspů v Holandsku.

Ani s kvalitním výsledkem v Diegemu nebyl Michael Boroš stoprocentně spokojený. „Na Superprestige jsem měl výborné nohy, ale bohužel i technické problémy. Myslím si, že výsledek mohl být ještě o pár míst lepší. Štěstí mi tento týden nepřálo, ale doufám, že se všechno sejde v ten správný závod.“ Tím bude samozřejmě domácí světový šampionát v Táboře. „Řekl bych, že moje forma je teď dobrá. Závodů bylo hodně a každý je má poskládané trochu jinak. A každému to také jinak v daný den sedne. Rozhodující bude leden,“ dodal Michael Boroš.

Světový pohár v cyklokrosu má v letošní sezóně čtrnáct částí. Po jedenácti závodech drží Michael Boroš průběžnou 2. příčku s 56 body.