Boroš v Antverpách devatenáctý

V předvánočním cyklokrosovém Světovém poháru v Antverpách se na start postavil i úřadující mistr světa Mathieu Van Der Poel a jeho rival Wout Van Aert. Holandský univerzál bez problémů zvítězil, Van Aert si pohlídal 2. příčku. Michael Boroš se po nepovedeném startu propracoval na 19. pozici. Jakub Kuba v závodě jezdců do 23 let dokončil dvaatřicátý.

Po startu elitního závodu zaváhal Brit Tom Pidcock, který svým pádem zbrzdil Van Der Poela i Michaela Boroše. Mistr světa ale svou pozici rychle vylepšil, dostal se do čela, a po chybě vedoucího jezdce seriálu Eliho Iserbyta, šlápl do pedálů a vypracoval si třičtvrtě minutový náskok na zbytek startovního pole.

Boroš se v zahuštěné konkurenci dlouho držel na konci třetí desítky, postupně se ale posouval dopředu a v cíli si zajistil 7 pohárových bodů. „Už na startu přede mnou Van Der Poul nenacvaknul pedál, takže jsem měl ztrátu už, když padla zelená. Pak přišel ještě druhý Pidcockův incident a já bohužel nemám takový výkon, jako oni, abych hned dojel dopředu. Dotahoval jsem vlastně celý závod, což je škoda. Nejelo se mi totiž zle a myslím, že to jde dobrým směrem. Mrzí mě to,“ popsal smolný začátek závodu Michael Boroš z Elkov Kasper. „Hodně těžko se předjíždělo. Bylo to rychlé a moc lidí se předjet nedalo. Když to šlo, tak jsem to zkoušel a jel, co to dalo. Neměl jsem co ztratit.

V průběžném pořadí Světového poháru drží Michael Boroš s 45 body 22. příčku. Další možnost k vylepšení bodového zisku bude mít jezdec Elkov Kasper už 26. prosince v belgickém Gavere.

 

UCI SP Antverpy – Muži Elite:

  1. Mathieu Van Der Poel (NED, 1:00:20), 2. Wout Van Aert (BEL, +0:27), 3. Eli Iserbyt (BEL, +0:37), 19. Michael Boroš (+2:58)