Michael Boroš šestnáctý v Namuru

Už osmým závodem pokračoval v belgickém Namuru Světový pohár cyklokrosařů. V elitní kategorii mužů si na těžké rozbahněné trati pro 16. příčku dojel Michael Boroš z Elkov Kasper. V prvním pohárovém startu získal vítězství britský univerzál Tom Pidcock. S náskokem 47 bodů zůstává lídrem Belgičan Eli Iserbyt.

Čekal jsem, že to bude lehčí závod, protože nepršelo a podle předpovědi bylo sluníčko, jenže i tak bylo docela bahno, takže to byl těžký závod. Možná i těžší, než kdyby pršelo, protože to bláto se hodně lepilo a nespláchla ho žádná voda,“ popisoval český cyklokrosař podmínky v Belgii. „Každopádně to nebyl špatný závod, měl jsem dobré nohy, jen mi po soustředění trochu chyběl ten správný závodní rytmus. Ale myslím, že jsem tréninkem dostal dobrý impuls a bude to jen lepší a lepší,“ hodnotil své dnešní vystoupení Michael Boroš.

Boroš cestoval do Belgie přímo z týmového soustředění ve Španělsku. „Cítím se dobře, ale nějaký ten závod mi chyběl, což je trošku znát. Nedělal bych z toho ale žádnou vědu a myslím, že to jde dobrým směrem. Příští týden pojedu v Antverpách a věřím, že to zase půjde lépe,“ dodal šestinásobný český mistr, kterému v průběžném pořadí UCI Světového poháru patří 23. pozice za 38 bodů.

UCI SP Namur – Muži Elite:

1. Tom Pidcock (GBR, 59:45), 2. Pim Ronhaar (NED, +0:15), 3. Joris Nieuwenhuis (NED, +0:33), 16. Michael Boroš (+3:25)