Boroš dominoval TOI TOI Cupu v Hlinsku

Michael Boroš se vrátil do Českého poháru vítězstvím v Hlinsku. Zasněženou tratí projel o 16 vteřin rychleji než Polák Marek Konwa. Adam Ťoupalík rozjel závod na pódiové pozici, v závěru se ale propadl na 8. příčku.

Boroš jel na čele od startu až do cíle. „V tom počasí to byla spíš sranda, než závod. Naštěstí se mi docela povedl start, takže jsem jel od začátku první a snažil jsem se jet na čele celou dobu, aby přede mnou někdo zbytečně neudělal chybu. Najednou jsem se v úniku ocitnul sám a jel jsem až do cíle a v klidu dojel. Na trati vlastně ani nebylo kde za to vzít. Na výkon bylo jen jedno místo, jinak to byly spíš takové radovánky ve sněhu,“ hodnotil s humorem závod ve sněhových závějích Michael Boroš z Elkov Kasper. „Sněhu bylo opravdu hodně, i při závodě další připadával a podmínky se zhoršovaly kolo od kola. Nebylo to vůbec příjemné. Naštěstí jsem byl dobře oblečený, takže mi při závodě bylo teplo. Ale přibližně 2 stupně pod nulou byly. Na to, že jsem přijel z Mallorky, to byla změna. Jsem rád, že jsem vyhrál, protože jsem čekal, že to půjde hůř,“ dodal.

Tým Elkov Kasper v neděli 3. prosince odcestuje na soustředění do tradiční destinace ve Španělsku. „Zítra odlétáme do Calpe, takže budu zase v teple. Tady se stejně trénovat nedá. Do Světového poháru se vrátím v Namuru 17. prosince,“ uzavřel Boroš.