Michael Boroš na evropském šampionátu patnáctý

V blátivém závodě cyklokrosového mistrovství Evropy ve francouzském Pontchâteau si Michael Boroš dojel pro 15. místo. Titul evropského šampiona obhájil Belgičan Michael Vanthourenhout. V kategorii jezdců do 23 let dokončil Jakub Kuba na 33. pozici.

Ve Francii se na start mistrovství Evropy postavili dva jezdci Elkov Kasper. Jakub Kuba se na náročné bahnité trati neprosadil a v závodě krosařů do 23 let dojel třiatřicátý. Lépe si vedl v elitním závodě Michael Boroš, který se držel ve skupině pronásledující vedoucího obhájce kontinentálního prvenství Vanthourenhouta. Boroš z této skupiny odpadl jako první a cílem nakonec projel se ztrátou tří a půl minuty na vítěze.

Začátek jsem myslím neměl vůbec špatný. První tři kola jsem se cítil docela dobře, ale pak jsem měl nějaké trable, nesedlo mi to a musel jsem si trochu povolit. Ke konci jsem zase mohl jet naplno, ale to už bylo pozdě na lepší výsledek,“ popsal průběh závodu český cyklokrosový mistr a člen týmu Elkov Kasper.

Před rokem bral Boroš na evropském šampionátu 7. místo. „Vloni to samozřejmě bylo lepší. To 7. místo z toho dnes není, ale letos je konkurence ve světovém balíku obrovská. Stačí jeden malý detail a je z toho rozdíl pěti, deseti míst. Podmínky se mi každopádně dnes líbily. Za sucha byla trať až moc rychlá a na blátě to byl pěkný cyklokros, který mám rád. Bohužel mi to ale nechutnalo tolik, abych si to užil úplně naplno,“ hodnotil Michael Boroš své vystoupení ve Francii.