Boroš zvítězil v prvním krosu sezóny

Michael Boroš se po covidové pauze postavil na start letošního druhého závodu TOI TOI CUPu. V Mladé Boleslavi Boroš navázal na kolínské vítězství Adama Ťoupalíka. Jezdci Elkov Kasper tak získali další cyklokrosové prvenství. Ťoupalík dokončil v Mladé Boleslavi na 7. místě.

Po tréninkové a závodní pauze vynucené onemocněním covidem nastoupil Michael Boroš do prvního krosu nové sezóny. „Forma ještě není taková, jak bych si představoval, ale na vítězství to dalo. S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, ale co se výkonu týká, pořád ještě je na čem pracovat,“ vyhodnotil své vystoupení na Českém poháru Michael Boroš, kterého před začátkem Světového poháru čekají ještě dva domácí závody v Jičíně a Holých Vrších.

Musím se ještě sžít s cyklokrosovým kolem. Přece jenom jsem toho ještě v terénu moc nenajezdil. Bylo znát, že to ještě není ono. Stihl jsem zatím jen dva pořádné krosové tréninky. Na kole jsem se po nemoci samozřejmě vozil, ale počítat se dají opravu jen ty dva tréninky. Naštěstí trať v Boleslavi byla docela v pohodě, co se týká techniky a terénu. Ale přeci jen je to něco jiného, než silnička. Je to úplně jiný styl závodění, který musím dostat pod kůži,“ přiznal cyklokrosový mistr republiky.

 

Výsledky ZDE.