Matěj Zahálka devětačtyřicátý v silničním závodě mistrovství Evropy

V holandském elitním závodě evropského šampionátu dojel Matěj Zahálka z Elkov Kasper po rovných 200 kilometrech do cíle na kopci Col du Vam na 49. pozici. Českou trikolóru v úniku zviditelnil Mathias Vacek. Mistrem Evropy se stal Christophe Laporte před Woutem van Aertem.

Po 110 kilometrech na rovině z Assenu se cyklisté dostali na okruhy kolem Col du Vam. Už v nájezdu na okruhy se hodně závodilo a Mathias Vacek odskočil do úniku. „Ve skupině byly dva pády, kterým jsem se naštěstí vyhnul, ale pak to bylo o pozici a tím, jak jsem byl v pelotonu sám, mě týmy nikam nepustily. Snažil jsem se v kopci posouvat dopředu a předjížděl jsem lidi, ale bohužel jsem tím vyčerpal hodně sil, takže jsem zůstal v jedné skupině, se kterou jsem dojel poslední dvě kola až do cíle. Bohužel na těchto pozicích už se tolik nezávodí, ale jsem rád, že jsem vůbec dostal tuto příležitost, a že jsem mohl šampionát absolvovat. Věřím tomu, že kdybych si najel víc dopředu, bylo by to lepší a mohl jsem zůstat v první skupině, ale bylo těžké se sám prosadit a mezi takovou konkurencí si udělat prostor. Myslím, že to mohlo být i lepší, ale nohy nebyly ideální,“ hodnotil své vystoupení v Nizozemsku Matěj Zahálka.

Pro Zahálku šlo o první závod na mistrovství Evropy a zároveň poslední silniční závod sezóny. „Jaro jsem měl super. Kdybych dnes měl nohy, jako na jaře, tak věřím, že bych si to na výkon i doskočil dopředu. Do května to bylo super, ale pak se to nějak nasčítalo, jak každý víkend závodíme a nebyl prostor si dát pořádně volno a připravit se na druhou půlku sezóny. Přišel pokles, ale teď už mi to zase šlo nahoru. Po Czech Tour jsem byl schopný si dát aspoň na chvíli volno a od září to až do dneška stoupalo,“ řekl k průběhu sezóny Matěj Zahálka.