Ťoupalík druhý na závěr Českého poháru. Boroš se Zahálkou berou celkové 2. a 3. místo

Až do závěrečných metrů 152kilometrového závodu ŠKODA CUPu okolo Lovosic bojoval Adam Ťoupalík o vítězství. Na cílové pásce ho nakonec překonal Jakub Otruba, který při nepřítomnosti Michaela Boroše a Matěje Zahálky získal potřebné body pro celkové 1. místo v Českém poháru.

Nováčkem roku se stal Tomáš Přidal před svým týmovým kolegou z Elkov Kasper Danielem Mrázem.

V sedmém finálovém závodě Českého poháru silničních cyklistů se aktivní Adam Ťoupalík zapojil do rozhodujícího úniku dne a v Lovosicích sprintoval pro vítězství, na které těsně nedosáhl. „Jakub Otruba to zkusil ve stoupání, kde nám ujel, protože nikdo z nás nebyl schopný s ním jet. Na konci předposledního okruhu jsme ho zase dojeli a rozhodovalo se v závěrečném kole opět v kopci, po kterém jsme zůstali jen tři, a rozhodovalo se ve sprintu. Já jsem v předposledním kole měl docela velkou krizi a v závěru jsem měl v hlavě, že zkusím všechno, nebo nic. Byl jsem sice schopný uviset, ale na sprint už jsem síly neměl. Kuba si to ale dnes za svůj výkon zasloužil. Byl nejsilnější,“ řekl k průběhu závodu Adam Ťoupalík.

 

První tři místa v celkovém pořadí patřily před závodem trojici Elkov Kasper Michaelu Borošovi, Matěji Zahálkovi a Dominiku Neumanovi. Ani jeden se však v Lovosicích na start nepostavil, Boroš měl totiž pozitivní covidový test, Zahálka se zúčastnil silničního závodu mistrovství Evropy. Díky vítězství se tak konečným lídrem Českého poháru stal Jakub Otruba z ATT Investments. Michael Boroš skončil před Matějem Zahálkou na 2. pozici. Adam Ťoupalík se posunul na 5. příčku. V kategorii do 23 let získal celkové 3. místo Tomáš Obdržálek.

 

Pro jezdce Elkov Kasper šlo o poslední silniční závod sezóny. „Silniční sezóna je za námi a hodnotit ji můžu kladně. Podařilo se nám toho hodně vyhrát a celý tým, i když se před sezónou mluvilo o tom, že jsme po odchodech několik jezdců oslabení, dokázal potvrdit, že patříme k nejlepším týmům v Evropě. Já osobně jsem se sezónou moc spokojený. Nedokážu samozřejmě hodnotit za ostatní, ale myslím, že to rozhodně nebylo vůbec špatné,“ uzavřel rok silničních závodů Adam Ťoupalík, který v roce 2023 získal 14 pódiových umístění v závodech UCI.

Celkové výsledky ZDE.

Konečné pořadí Českého poháru mužů v silniční cyklistice ŠKODA CUP 2023 ZDE.