Soudal - Quick Step zakončil Okolo Slovenska triplem. Neuman patnáctý

V závěrečné etapě z Hlohovce do Púchova triumfovali jezdci Soudal - Quick Step a potvrdili tím jednoznačnou dominanci své stáje na slovenské tour. Kasper Asgreen, Bert Van Lerberghe a Tim Merlier obsadili kompletní etapové stupně vítězů, celkovým vítězem etapáku se stal jejich týmový kolega Rémi Cavagna. Pro 16. místo si dospurtoval Dominik Neuman z Elkov Kasper.

Pětidílný etapový závod Okolo Slovenska UCI 2.1 vyvrcholil nejdelší částí, ve které po 184 kilometrech rozhodoval hromadný dojezd. „Na 10 kilometru ujeli 3 lidi, ale jejich náskok celou dobu kontroloval Soudal - Quick Step. Závěr se jel ostře a poslední 2 kilometry ve městě byly hodně technické. Byl to boj o pozice a silné týmy, především právě Soudal - Quick Step, si do technických pasáží najel z prvních míst, Asgreen poodjel kilometr před cílem, kdy projel rychle zatáčku, odskočil pelotonu a dojel si pro vítězství. Jelo se opravdu rychle a bylo to docela ostré,“ popisoval v cíli šestnáctý Dominik Neuman.

Cyklista Elkov Kasper si v celkovém pořadí přijel pro 3 UCI body za 25. místo. „Není to žádný zázrak, ale v této konkurenci jde o slušné umístění. Doufal jsem, že by to v některé etapě mohlo vyjít na nejlepší pětku, což se bohužel nepodařilo, ale byl jsem každý den v dojezdech a cítil se dobře. Bylo to ale těžké. Silné týmy nominovaly nejlepší lidi, Soudal - Quick Step tady měl prakticky skoro to nejlepší co na rovinaté a spurtérské závody má. Chyběli jen vrchaři, kteří jsou na Vueltě. Myslím, že jsme se neztratili a snažili se,“ doplnil Dominik Neuman.

Část týmu Elkov Kasper čeká ještě vystoupení na evropském šampionátu a závěrečný závod Českého poháru v Lovosicích.