Boroš zvítězil v kyjovském ŠKODA CUPu, Zahálka druhý

V deštivém Českém poháru na okruzích okolo Kyjova se prosadili Michael Boroš a Matěj Zahálka z královéhradeckého týmu Elkov Kasper. Po 13 okruzích, 164 kilometrech a 4 hodinách v sedle si Boroš připsal 60 pohárových bodů za vítězství, druhý Zahálka bral 45 bodů a v celkovém hodnocení poháru si upevnil vedení právě před svým týmovým kolegou. Průběžně 3. místo drží v Kyjově čtvrtý Dominik Neuman.

Čtvrtý závod sedmidílného seriálu Českého poháru v silniční cyklistice provázelo deštivé počasí, s nímž museli jezdci bojovat po celé 4 hodiny na trati. Z pelotonu se po 10 okruzích oddělila silná 12členná skupina, která se dále dělila. V závěrečném 13. kole ujeli Michael Boroš s Matějem Zahálkou, kteří si vytvořili náskok 1 minuty a 20 vteřin na Šimona Vaníčka (ČEZ Cyklo Team Tábor), Dominika Neumana, Martina Voltra (RRK group - PierreBaguette – Benzinol) a Tomáše Obdržálka. Ten projel cílem na 6. místě, v kategorii do 23 let bral 2. příčku.

Byl to těžký a dlouhý závod. Po startu jsme se domluvili, že budeme závodit, právě kvůli tomu, abychom na trati zbytečně neprochladli. Vlastně jsme to udělali sami sobě i ostatním těžké, což nám hrálo do karet. Ke konci jsme pořád měli přesilu, takže jsme to zkoušeli a vyšlo nám to. Nejdříve jsem zkusil ujet sám a chvíli jsem byl osamocený před skupinou. Pak mě dojeli a znova jsme nastoupili s Matějem a spolupracovali až do cíle. Vytvořili jsme si pohodlný náskok, takže posledních 5 kilometrů už bylo na pohodu a věděli jsme, že na vítězství nám to dá,“ popsal závod v Kyjově Michael Boroš. Dvojice nejrychlejších cyklistů projela cílem ruku v ruce. „Na pořadí v cíli jsme se domluvili a týmově jsme si to užili,“ doplnil Boroš, který si upevnil průběžné 2. místo v pohárovém pořadí za vedoucím Matějem Zahálkou.

 

Muži Elite (136,4 km):

  1. Michael Boroš (4:01:40), 2. Matěj Zahálka (+00), 3. Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor, +1:21), 4. Dominik Neuman (+1:25), 6. Tomáš Obdržálek (2. U23, +1:28), 7. Jan Bárta (+2:13), 12. Adam Ťoupalík (+4:30), 17. Jan Lukeš (6. U23, +8:01), 48. Štěpán Telecký (28. U23, +10:38)

 

Celkové výsledky ZDE.

Průběžné pořadí Českého poháru mužů v silniční cyklistice ŠKODA CUP 2023 ZDE.