Páté místo pro Dominika Neumana na Ronde van Overijssel

Po 200 kilometrech v holandském Ronde van Overijssel UCI 1.2 finišoval Dominik Neuman pátý a zapsal premiérových 15 UCI bodů. Adam Ťoupalík přišel o vítězství až kilometr před cílem po sólovém úniku. Matěj Zahálka s Filipem Řehou se připletli do hromadného pádu a z Rijssenu si odvážejí četné odřeniny.

V Holandsku se představila sestava sedmi jezdců Elkov Kasper. V pelotonu byli aktivní především Michael Boroš a Adam Ťoupalík. „Dnes to bylo takové klasické Holandsko. Hodně se jelo po úzkých cestách se spoustou zatáček. První polovina závodu byla relativně klidná, ale kolem 40. kilometru přišel velký hromadný pád, ve kterém zůstal Matěj Zahálka. Naštěstí se mu ale podařilo vrátit. Hodně závodit se začalo od 120. kilometru. Na úzkých cestách se balík pořád natahoval a dělil. Až do cíle se jelo vysokým tempem a na závěrečných okruzích se snažili skákat do úniků Michael Boroš a Adam Ťoupalík. Adamovi se podařilo 10 kilometrů před koncem odjet do samostatného úniku. Za ním tahal čelo pelotonu VolkerWessels Cycling Team, kterým se nakonec podařilo vyhrát. Ťoupiho jsme dojeli až kilometr před finišem. Já se snažil co nejvíc šetřit na závěrečný spurt a Michael Boroš mi vytvářel co nejlepší pozici. Do poslední zatáčky jsme se dobře sešli a já spurtoval jako pátý,“ popisoval průběh závodu Dominik Neuman.

Spurt byl hodně rychlý a především po dlouhém závodě. „Po skoro 210 kilometrech je spurt těžký, navíc na těch úzkých cestách si musíte pořád hlídat pozici, být ve střehu a přitom našetřit co nejvíc sil. Měli jsme průmět 44 kilometrů v hodině a závěrečné okruhy nebyly vůbec jednoduché. S 5. místem jsem ale spokojený, protože v této konkurenci v Holandsku to vůbec není lehké a na spurt jsou tady hodně rychlí jezdci. Kluci ale předvedli perfektní týmovou práci a nejvíc mi pomohl Bory. Myslím si, že být do pětky je na podobně prestižním závodě cenné,“ doplnil Neuman.

Úzké cesty a ostré zatáčky způsobily pád, do kterého se 3 kilometry před cílem zamotali Matěj Zahálka a Filip Řeha. „Kluci jsou dobití, ale snad se to obejde bez větších zranění. Matěj má naražený bok. Matěj Zahálka nakonec do cíle dojel s šestiminutovou ztrátou na vítěze, Filip Řeha musel odstoupit. Pro 25. místo si dojel Jakub Ťoupalík, který odešel z týmu Elkov Kasper před touto sezónou do EF Education-NIPPO Development Team.