Carpathian Couriers Race dokončil jen dvaadvacátý Řeha

Po pěti etapách se do cíle Carpathian Couriers Race in memory of Wacław Felczak kategorie UCI 2.2U v polském Rymanówě Zdróji dostal pouze jeden závodník Elkov Kasper. Filip Řeha dokončil etapu na 14. místě a v celkové klasifikaci mu patří 22. pozice se ztrátou 3:28 na vítězného Gala Glivara ze slovinské stáje Adria Mobil.

Do etapového závodu pro jezdce do 23 let, který odstartoval prologem v Budapešti a přes Slovensko se přesunul do Polska, odstartovala pětice jezdců Elkov Kasper. Po třech částech ale museli kvůli maturitním zkouškám odstoupit a odcestovat Daniel Mráz a Tomáš Přidal. Po pádu odstoupil i Tomáš Obdržálek. V polských etapách proto pokračovali pouze Filip Řeha a Jan Lukeš.

Včera finišovala velká skupina a je škoda, že jsem v ní byl sám, protože výsledek mohl být o něco lepší. V závěru nám chyběl spurtér,“ komentoval Filip Řeha 15. místo v předposlední části tour. „Dnes byl závod zkrácen z šesti okruhů zkrácen na tři, protože už od startu silně pršelo. Nakonec jsme tedy jeli asi 80 kilometrů, kdy v každém okruhu byl 4,5 kilometru dlouhý kopec, ve kterém v každém kole někdo ujel. Rozhodovalo se v posledním výjezdu. Cíl byl 5 kilometrů za vrcholem, takže se skupiny už nesjely a já byl v té druhé,“ dodal Řeha k závěrečnému dni etapáku, ve kterém dojel se ztrátou 50 vteřin na čelo čtrnáctý.

Minulý týden jsem nejel dva České poháry, protože jsem byl nemocný. Tento závod byl pro mě rozjetí před jednorázovkou v Holandsku, kam jedeme o víkendu. Doufám, že tam už to bude lepší,“ dokončil Filip Řeha.