Třiadvacítkáři po dvou etapách uzavírají třetí desítku

Pětice jezdců do 23 let závodí od soboty 29. dubna na etapovém Carpathian Couriers Race in memory of Wacław Felczak kategorie UCI 2.2U. V úvodí týmové časovce v Budapešti si sestava Mráz, Lukeš, Obdržálek, Přidal a Řeha dojela pro 11. místo. Ve 2. části okolo Bánovců nad Bebravou spurtoval Daniel Mráz na 19. příčce.

Ve čtyřkilometrovém týmovém prologu v maďarské metropoli ztratili mladí jezdci Elkov Kasper 12 vteřin na vítězný Cycling Team Friuli ASD z Itálie. Ve zvlněné etapě na západě Slovenska přijel do cíle po 147 kilometrech osamocený Holanďan Wessel Mouris (Scorpions Racing Team) a se ztrátou 1 minuty a 15 vteřin šedesátihlavý peloton, ve kterém kromě Mráze nechyběli ani Jan Lukeš, Tomáš Obdržálek, Filip Řeha a Tomáš Přidal. Všichni jezdci Elkov Kasper se tak s totožným odstupem na lídra v průběžném celkovém hodnocení seřadili od 28. do 32. příčky.

Jezdce do 23 let čekají ještě 3 etapy. Ta prvomájová prověří vrchařské schopnosti cyklistů ve stoupáních okolo Staré Ľubovně. Carpathian Couriers Race se na závěrečné dva dny přesune do Polska.