Matěj Zahálka vítězem poháru v České Kamenici

Dlouhý a těžký vrchařský závod ŠKODA CUPu na severu Čech ovládl Matěj Zahálka z Elkov Kasper. Za aktuálním mistrem republiky a dvojicí jezdců z ATT Investments dokončil na 4. místě Dominik Neuman. Tomáš Obdržálek byl nejrychlejším jezdcem v kategorii do 23 let. Zahálka se posunul do čela seriálu.

Z České Kamenice se cyklisté při třetím pohárovém závodě vydali na šest kopcovitých okruhů, kdy celkové převýšení během 152kilometrového závodu bylo 3000 výškových metrů. Nejrychlejší závodníci tak na trati Pekla Severu Road N°2 strávili přes 4 hodiny. „Od začátku závodu jsem jel v úniku. Už v prvním kole jsme na desátém kilometru ujeli v šesti lidech. Vymyšlené jsme to měli tak, že pojedeme na Dominika Neumana, ale profilově to dnes bylo strašně těžké a na něj je tohle už moc. Od začátku se jelo v kopcovitém terénu a Dominik sám říkal, že se po etapových závodech ve Francii necítí dobře. Já jsem si hlídal Maďara Dinu, který to asi dvakrát zkusil, aby Dominika odpáral. Napoprvé se to nepovedlo, podruhé už ano. V tu chvíli nastoupil Jan Kašpar, který si Dinu a mě dojel a až do cíle jsme jeli ve třech. Já jsem čekal, že nás Dominik dojede, protože byl pořád kousek za námi, ale nedokázal to sám dolepit, protože kluci z ATT Investments pořád jeli. Když už ho zlomili, snažili se roznastupovat i mě, ale já se dnes cítil docela dobře, takže jsem si na ně i věřil,“ popisoval Matěj Zahálka souboj dvou nejsilnějších týmů.

 

Musím říct, že včera jsem se rozjel, protože jsem v týdnu měl problémy s kolem a v posledních dvou dnech před závodem jsem moc nepotrénoval. Včera se mi jelo trochu hůř, ale tím závodem jsem se rozjel a nohy jsem dnes měl daleko lepší a výkonnostně na tom byl asi ze všech nejlíp. Maďara Diny jsme se trochu báli, ale když to párkrát zkusil a já viděl, že mi nedělá žádné problémy ho zachytit, v tu chvíli jsem si začal věřit, že dokážu Dominika zastoupit. Navíc byla cílová rovinka do kopce, což mi vyhovuje. Maďar to zkusil už v kopci 2 kilometry před koncem, čímž si odvařil Kašpara. Nechtěl jsem, aby si nás Kašpar dojel zadarmo, takže jsem jel na špici, pokračoval, aby nás nedojel hned, a oni si ve dvou nemohli si navzájem pomoct. Zvolil jsem, že pojedu z první pozice a čekal, jestli mi na závěrečných 500 metrů nastoupí, ale to se nestalo a z poslední zatáčky 200 metrů do cíle jsem za to vzal. Vím, že to možná bylo brzo, ale já se nechtěl nechat překvapit. Nohy jsem měl opravdu dobré, a i když mě spousta lidí vnímá, že nejsem spurter, pomalý taky nejsem. Navíc po tak těžkém závodě jsou spurtérské dovednosti úplně jiné. Sedí mi, když je to těžké a pak v závěru nejsem ten pomalejší. Po těžkých závodech jsou všichni unavení, ale mě rychlost pořád zůstává a pak jsem na koni,“ detailně popsal závěr závodu Matěj Zahálka.

Po třech závodech Českého poháru mužů v silniční cyklistice ŠKODA CUP 2023 jsou cyklisté Elkov Kasper na čtyřech nejvyšších pozicích. Matěj Zahálka průběžně vede se 105 body před Dominikem Neumanem (91 b.), Michaelem Borošem (70 b.) a Tomášem Přidalem (66 b.), který je aktuálně nejvýše klasifikovaným třiadvacítkářem.

 

Muži Elite (152,4 km):

  1. Matěj Zahálka (4:08:43), 2. Marton Dina (HUN, ATT Investments, +0), 3. Jan Kašpar (ATT Investments, +5), 4. Dominik Neuman (+44), 7. (1. U23) Tomáš Obdržálek (+6:34), 12. Daniel Mráz (+12:25), 21. Michael Boroš (+13:45), 22. Tomáš Přidal (+14:19), 30. Jan Lukeš (+15:53), 41. Jan Bárta (+15:55)

 

Celkové výsledky ZDE. Průběžné pořadí ŠKODA CUPu TADY.