Přidal s Borošem ovládli pohárové Peklo severu

Ve druhém závodě ŠKODA CUP Českého poháru v Krásné Lípě zvítězil třiadvacítkář Elkov Kasper Tomáš Přidal před Michaelem Borošem. V kopcovitém závodě na 11 okruhů a celkem 136 kilometrů projel cílem na 4. pozici Matěj Zahálka, Dominik Neuman uzavřel elitní desítku.

Netradičně probíhající závod, při kterém cyklisté na okruzích kolem Krásné Lípy nastoupali 2310 metrů, rozhodovaly samostatné úniky a týmová převaha Elkov Kasper v rozhodujících okamžicích. V cíli dělily jednotlivé jezdce velké časové rozestupy. Tomáš Přidal jel v úniku většinu závodu. „Už v prvním kopci jsme ujeli ve dvou a za chvíli se k nám připojil ještě třetí jezdec. Vypracovali jsme si až pětiminutový náskok, než nás dojela šestičlenná skupina, ve které byli čtyři zástupci ATT Investments, Michael Boroš s Matějem Zahálkou a Šimon Vaníček z ČEZ cyklo teamu Tábor. Maďar Marton Dina ve stoupání nastoupil a s ním jsme zůstali jen my tři. Já jsem hlavně chtěl pomoct klukům, a to, že vítězství vyšlo na mě, je docela náhoda. Maďara jsme roznastupovali. První nastoupil Zahálka, potom Boroš a napotřetí jsem nastoupil já a Dina se už nezvedl. Možná mě trochu podcenil a nezvedl se hned,“ popisoval vítězný závod Tomáš Přidal, který bral prvenství i v kategorii do 23 let a prosadil se hned ve druhém pohárovém závodě po přestupu z juniorské kategorie mezi elitu. „Závod byl hodně těžký. V každém kole nahoru dolů po úzkých cestách a k tomu závěrečný dvoukilometrový kopec.

V neděli se pod názvem Peklo Severu ROAD – N°2 uskuteční třetí závod Českého poháru v České Kamenici. V plánu je kopcovitý závod na 152 kilometrů s 3000 nastoupanými metry. „Zítra to bude těžší a delší. Pro mě jsou kopcovité tratě lepší, než rovina, ale uvidím, jak se stihnu zregenerovat po dnešku, kdy jsem byl celý den v úniku,“ doplnil skromně Tomáš Přidal.

 

Muži Elite (136,4 km):

  1. Tomáš Přidal (3:29:32), 2. Michael Boroš (+25), 3. Marton Dina (HUN, ATT Investments, +25), 4. Matěj Zahálka (+35), 10. Dominik Neuman (+7:20), 20. Jan Bárta (+9:35), 22. Tomáš Obdržálek (+9:36), 24. Tomáš Obdržálek (+30), 28. Daniel Mráz (+9:37), 39. Jan Lukeš (+11:20)

 

Celkové výsledky ZDE.