Daniel Mráz v polské Sobótce ovládl kategorii do 23 let

V tradičně silně obsazeném polském závodě Ślężański Mnich 2023 - Memoriał Romana Ręgorowicza se na 7. příčku prosadil Daniel Mráz. Mladý cyklista Elkov Kasper byl v cíli nejrychlejším třiadvacítkářem, na pódiu ho doplnil i celkově třináctý a v kategorie U23 třetí Tomáš Obdržálek.

V Dolním Slezsku cyklisté na čtyřech okruzích objeli celkem 124 kilometrů a v dresu Elkov Kasper byl kromě Mráze a Obdržálka vidět především Michael Boroš, který v tříčlenném úniku vzdoroval pelotonu ještě kilometr před cílem. Nejzkušenější jezdec z královéhradecké sestavy ale nakonec závod dokončil na 34. pozici.

„Ve stoupání před cílem jsem neměl úplně ideální pozici, takže jsem musel jet za svoje a dojet si mezeru. Kluci mi to předtím rozjížděli a podařilo se mi ve sjezdu před cílem dostat na lepší do kontaktu. Cílová rovinka byla do kopce a tam jsem už trochu ztrácel síly, ale dotlačil jsem to na 7. místo,“ popisoval závěr závodu Daniel Mráz. „Stát na nejvyšším stupínku v kategorii do 23 let je příjemné, ale je škoda, že nevyšlo celkové vítězství pro Michaela Boroše. Můj sprint byl vlastně záložní plán, kdyby mu to nevyšlo. Na špici pelotonu ale pracovalo ATT a únik dojeli kousek před cílem. V tu chvíli jsme si už dělali pozici na sprint.

Kompletní sestavu Elkov Kasper v příštím týdnu čekají závody Českého poháru.

Ślężański Mnich 2023 - 36. Międzynarodowy Wyścig Kolarski - Memoriał Romana Ręgorowicza:

1. Bartlomiej PROĆ (POL, SANTIC WIBATECH) - 02:44:15, 2. Patryk STOSZ (POL, VOSTER ATS TEAM), 2. Tomasz BUDZIŃSKI (POL, HRE MAZOWSZE SERCE POLSKI), 7. Daniel MRÁZ (1. v kategorii U23), 13. Tomáš OBDRŽÁLEK (3. U23), 18. Jan LUKEŠ (7. U23), 34. Michael BOROŠ, 37. Filip ŘEHA (19. U23)