Neuman finišoval po 200 kilometrech třináctý

Silniční cyklisty na Tour du Loir et Cher UCI kategorie 2.2 čekala nejdelší rovinatá etapa se startem i cílem ve Vernou-en-Sologne. Po odstoupení nemocného Adama Ťoupalíka se do 4. části tour nepustil ani Štěpán Telecký, kterému se nevyhnul pád v páteční etapě. V závodě tak pokračuje pouze čtveřice jezdců Elkov Kasper.

Podobně jako v předchozích třech dnech byl v sobotu v pořadí nejvýše Dominik Neuman. „Byl to hodně rychlý den s průměrem 47 kilometrů v hodině na dlouhých 200 kilometrech. Od startu se nastupovalo, ale výraznější denní únik se nevytvořil. Až kolem stého kilometru ujela větší skupina 12 lidí, kde jsme nikoho neměli. Kluci ale ve spolupráci s ostatními týmy ztrátu sjeli. Následovaly další nástupy, silné týmy ale nechtěli nikoho nechat odjet a závodily proti sobě. Menší skupina sice ujela, ale tu jsme pohltili 5 kilometrů před cílem,“ řekl český cyklista.

Finále bylo hodně hektické a divoké. Měl jsem ještě kilometr před cílem dobrou pozici, ale do poslední pětistovky jsem si nenajel dobře a zůstal jsem vzadu, což mě štve. Ve čtyřech není jednoduché si před spurtem vypracovat ideální pozici, navíc foukalo z boku,“ zklamaně hodnotil závěr 4. etapy Dominik Neuman.

Závěrečná část měří 100 kilometrů na okruhu ve městě Blois. „Očekávám, že to bude zase hodně rychlé a technické. Zkusíme zase zabojovat,“ doplnil Neuman.