Ťoupalík celkově druhý na Istrian Spring Trophy

V prvním etapovém závodě sezóny se cyklista stáje Elkov Kasper Adam Ťoupalík prosadil na celkové 2. místo. V Chorvatsku si český jezdec dojel pro 2. příčku v předposlední etapě a díky aktivní jízdě v závěrečné části ještě snížil ztrátu na celkového vítěze Istrian Spring Trophy kategorie UCI 2.2 a připsal si 30 UCI bodů. Dominik Neuman byl ve finiši v Umagu pátý.

Do krátké zvlněné nedělní etapy nastupoval Adam Ťoupalík se ztrátou 7 vteřin na žlutý dres Holanďana Tijmena Graata z Jumbo-Visma Development Teamu a cílem posbírat bonusové sekundy do celkové klasifikace tour. „Jsem rád, že jsme celkové 2. místo udrželi. Po včerejšku jsem na lídra ztrácel 7 vteřin a na prémiích se dalo sebrat jen 6 a poslední šance byla v cíli. Na bonifikacích jsem sebral 3 sekundy, takže jsem to trochu stáhnul, ale finiš byl hodně rychlý a neměl jsem šanci sebrat nic navíc. Celý tým jel dnes dobře. Bylo to těžké, protože se hodně závodilo a spousta lidí chtěla ještě zvrátit výsledek a v krátké etapě odjet. Všechno jsme si ale pohlídali a myslím si, že jsme předvedli perfektní týmový výkon,“ popsal boj o konečné pořadí Ťoupalík, který nakonec na vítěze ztratil pouze 4 vteřiny.

Týmový výkon po 114 kilometrech při dojezdu v Umagu podtrhl Dominik Neuman, který finišoval na 5. místě. „Dojezd byl hodně hektický, takže jsme se snažili navzájem si pomoct. Na posledních metrech to vepředu vyplivlo Dominika, který sprintoval o umístění. Já už jsem na to dnes do sprintu neměl,“ řekl k dojezdu etapy Adam Ťoupalík, který projel cílovou čáru na 15. pozici.