Adam Ťoupalík druhý v nejtěžší etapě Istrian Spring Trophy

V dojezdu na hrad Motovun byl rychlejší než český cyklista pouze holandský jezdec Tijmen Graat. Ve finiši kopcovité 173kilometrové etapy vybojoval Adam Ťoupalík pro Elkov Kasper pódiové umístění a 3 UCI body. V průběžném hodnocení Istrian Spring Trophy kategorie UCI 2.2 se před nedělní závěrečnou etapou Ťoupalík posunul na 2. příčku.

Cyklisté ve druhé etapě z Novigradu do Motovunu vystoupali 2326 výškových metrů a v závěrečných třech kilometrech finišovali v sedmiprocentním stoupání po kočičích hlavách. Už 40 kilometrů před cílem přitom absolvovali těžké stoupání na Oprtalj s vrchařskou prémií 1. kategorie.

Poté, co jsme vyjeli nejvyšší kopec, ujel Dominik, ke kterému se připojil ještě jeden závodník. Dojeli jsme je až před závěrečným kopcem asi 4 kilometry před koncem. Cílový kopec se jel na doraz a zhruba kilometr před finišem odskočili dva jezdci z Jumbo-Visma Development Teamu. Já jsem za to vzal z balíku na posledních pěti stech metrech a prvního už jsem dojet nestihl. Dojel jsem druhý a na víc už v tu chvíli nebylo. S druhým místem jsem spokojený, protože zítra bude ještě šance s tím něco udělat. V tuhle chvíli ještě přesně nevím, kolik ztrácím v celkové klasifikaci, ale ve hře budou ještě bonusové sekundy na prémiích. Uvidíme, jak to půjde,“ komentoval průběh a závěr etapy Ťoupalík.

V neděli cyklisty čeká pouze 114 kilometrů se dvěma vrchařskými prémiemi 2. kategorie, dvěma bodovanými sprinty a rovinatým dojezdem v Umagu. Právě v Umagu Adam Ťoupalík 1. března zvítězil v úvodní jednorázovce sezóny. „Myslím si, že o vítězi zítra rozhodne sprint pelotonu, ale uvidíme, jak pojmou ostatní. Dnes si spočítáme, kolik vteřin se dá ještě získat na prémiích a určitě se o něco pokusíme,“ dodal Adam Ťoupalík.