Jezdci Elkov Kasper odstartovali do prvního etapového závodu sezóny

Po dvou jednorázovkách, ve kterých se Adam Ťoupalík blýskl vítězstvím a 2. místem, se šestice cyklistů královéhradecké stáje postavila v chorvatském Vrsaru na start prologu etapového závodu Istrian Spring Trophy kategorie UCI 2.2. Ťoupalík a Neuman dokončili mezi dvacítkou nejrychlejších.

V rovinatém prologu dlouhém 1,5 kilometru cyklisté bojovali o co nejvýhodnější pozici pro následující 3 zvlněné etapy. Se ztrátou 2 a půl vteřiny na vítězného Švýcara Jana Sommera se Adam Ťoupalík usadil na 13. příčce, Dominik Neuman byl se ztrátou 3,1 vteřiny dvacátý. Těsně za Neumanem byl v cíli klasifikován pětadvacátý Jan Bárta. Trojici v úvodním sezónním etapáku doplnili Filip Řeha, Matěj Zahálka a Tomáš Obdržálek.

Dnes to byl na rozjetí krátký rychlý prolog po letišti se dvěma otočkami na konci ranveje. Jedna strana byla mírně z kopce, druhá zase mírně do kopce a v cíli byly mezi jezdci minimální rozestupy. Zajeli jsme celkem slušně a myslím si, že je dobré, že Adam Ťoupalík nenabral skoro žádnou ztrátu a je v popředí, protože by měl být náš lídr na celkové pořadí. Je na tom dobře a hlavně sobotní nejtěžší etapa by mu měla sedět, protože se dojíždí na kopec. Tady můžou rozhodovat klidně vteřiny,“ popsal průběh prologu a týmovou strategii Dominik Neuman.

Zítra to bude spíš na spurt. Asi 15 kilometrů před cílem je menší kopec, ale dojezd bude po rovině, takže tam zkusíme být a já bych chtěl spurtovat o co nejlepší výsledek, když k tomu budu mít možnost. Cítím se dobře, takže si myslím, že by to mohlo vyjít. Všichni jsme na tom výkonnostně dobře. Sobota, s dojezdem k hradu Motovun, bude rozhodovat celkové pořadí. Je to těžký tříkilometrový kopec. V neděli už je jen kratší a spíše sprinterská etapa, kde bude nejspíš tým lídra hlídat čelo,“ dodal Neuman.