Boroš pošesté mistrem ČR v cyklokrosu

Michael Boroš potvrdil roli favorita a na blátivé mladoboleslavské trati si dojel pro šestý tiul mistra ČR v cyklokrosu.

V Mladé Boleslavi se jel poslední z vrcholů domácí cyklokrosové sezony a Michael Boroš v něm úšpěně bojoval o svůj šestý titul mistra republiky v cyklokrose. Na 2760 m dlouhém okruhu, který poznamenal vydatný déšť a teplé počasí, se postavil na start společně s Adamem Ťoupalíkem a dalším 28 závodníky v kategorii Elite. Dalšími favority, kteří mohli hradeckou dvojici v boji o titul ohrozit byli domácí Jakub Říman a táborský Šimon Vaníček.

 

Michael Boroš i Adam Ťoupalík nenechali nic náhodě, a ačkoliv do terénu nenajížděli na čele, tak už při prvním průjezdu depem byl Adam na čele a Michael se k němu postupně dotahoval. V průjezd prvním kolem byl již na čele Michael Boroš a s Adamem Ťoupalíkem začali budovat svůj náskok. Smolná chvíle přišla ve třetím kolem, kdy Adam Ťoupalík namotal na trati „mlíko“ a musel z nejvzdálenějšího bodu do depa běžet. Tím se propadl o několik míst a začal jet svou stíhací jízdu, aby se pokusil vrátit na čelní pozice.

 

Michael Boroš v dalších kolech kontrolovat svůj náskok, a nakonec si do cíle přivezl rozdíl takřka jedné minuty a stal se po šesté mistrem České republiky v cyklokrosu. „Dnešní trať nebyla vůbec jednoduchá a s množstvím bahna na ní a ten šestý titul nebyl zadarmo. Musím ale říct, že mi seděla. Snažil jsem se po celou dobu držet svoje tempo a neudělat žádná chybu. Nyní mě čeká přesun do Španělska, poslední dva svěťáky a potom už mistrovství světa, kde věřím, že budu bojovat o desáté místo,“ shrnul mistrovský závod a budoucí plány Michael Boroš. 

 

Za ním na druhém místě skončil Matyáš Kopecký z Team Novo Novonordisk a třetí byl Jakub Říman z Auto Škoda Mladá Boleslav. Adam Ťoupalík nakonec dojel na pátém místě. Na oba závodníky čeká nyní světový pohár ve španělském Benidormu a potom už dokončí cyklokrosovou sezonu pouze Michael Boroš SP v Besanconu a mistrovstvím světa v Hoogerheide.

Results powered by FirstCycling.com