V Zonhovenu Boroš šestnáctý, Ťoupalík dvaadvacátý

Světový pohár cyklokrosařů v Belgii ovládl s velkým náskokem domácí Wout van Aert. V závodě se představilo také pět českých krosařů, z nichž nejvýše se v konečném pořadí umístili jezdci Elkov Kasper Michael Boroš a Adam Ťoupalík.

Boroš s Ťoupalíkem jeli první okruh společně na 22. a 23. pozici. Zatímco Adam si pozici držel až do finiše, Michael se postupně propracovával dopředu a dokončil na 16. místě, které pro něj znamenalo zisk 10 bodů do hodnocení Světového poháru. Dva závody před koncem seriálu je Boroš se ziskem 86 bodů na 17. pozici.

 

Po startu jsem si vybral špatnou stranu, zavřel se mi prostor na předjíždění a nic jsem s tím nemohl dělat. Byla škoda, že jsem hned od začátku nemohl být víc vepředu, protože jsem se cítil dobře a tato trať mi docela sedí. Musel jsem jet pořád dopředu, co to dalo a nakonec jsem dojel do skupiny, která jela o nejlepší desítku. Bohužel, jakmile jsem je dojel, začali zrovna závodit, takže jsem se do boje o top ten nemohl zapojit. Nakonec je z toho 16. místo,“ hodnotil svůj výkon Michael Boroš. Kolem trati hnaly jezdce tisícovky belgických fanoušků. „Je to masakr a v Zonhovenu už klasika. Mám to tady rád a užíval jsem si to. Po Vánocích už jsem se dal dohromady a doufám, leden bude gradovat.

Myslím si, že Adam nejel vůbec špatně. Na to, jak těžký kros to pro něj byl hned napoprvé ve Světovém poháru. Myslím si, že předvedl hodně dobrý výkon,“ komentoval Boroš výkon svého týmového kolegy Adama Ťoupalíka.

V neděli 15. ledna se oba jezdci Elkov Kasper postaví na start cyklokrosového republikového šampionátu v Mladé Boleslavi. Michael Boroš bude obhajovat titul z roku 2022. Před rokem v Kolíně byl stříbrný Jakub Ťoupalík, Adam bral bronz. Světový pohár bude pokračovat 22. ledna ve španělském Benidormu a o týden později vyvrcholí v Besançonu ve Francii.

Results powered by FirstCycling.com