Rok 2023 otevřel Boroš 15. místem

V nabité konkurenci novoročního závodu GP Sven Nys UCI C1 si Michale Boroš dojel pro 15. místo, když se vítězem po zaváhání Thomase Pidcocka stal Eli Iserbyt.

Na Nový rok se v Belgickém Baalu sešlo belgickém Baalu sešlo celkem 68 závodníků, na které čekalo sedm blátivých okruhů. Hlavními favority byla opět trojice Pidcock, Iserbyt a Vanthourenhout.

Michael Boroš odstartoval z druhé řady a do prvních zatáček najížděl kolem desátého místa. Tomu vydrželo ještě do druhého kola, kdy se na jedenáctém místě pohyboval za Larsem Van der Haar. Ten však následně výrazně zrychlil a posunul se na pátou pozici. Michael se i nadále pohyboval v první polovině druhé desítky.

 

Na čele se od úvodních kol pohboval osamoceny Thomas Pidcock, kterého marně stíhala dvojice Iserbyt, Vathourenhout. Ještě v polovině posledního kola nebylo pochyby o vítězi, pak ale přišlo zaváhání Pidcocka v podobě pádu, který ho katapultovat za bariéru a dal tak prostor dvojici za sebou.

Po následném útoku Eliho Iserbyta se ještě chvíli pokoušel vrátit na čelo závodu, ale následně rezignoval a dojel až na třetím místě. Vítězem se stal Eli Iserbyt, za kterým Michael Boroš dokončil se ztrátou 5:19.

 

Results powered by FirstCycling.com