Boroš v nabitém světovém poháru čtyřiatřicátý

Na blátivé trati v belgickém Gavere se představilo rekordních 90 cyklokrosařů. Bitvu o vítězství sváděli tři hvězdní cyklisté Mathieu van der Poel, Wout van Aert a Tom Pidcock. Ze čtveřice Čechů se nejvýše umístil Michael Boroš, který byl klasifikován na 34. pozici.

S náskokem 27 vteřin byl v cíli nejrychlejší van der Poel, který v sezóně objel 4 závody Světového poháru a třikrát zvítězil. V Gavere nizozemský jezdec dostihl většinu soupeřů o celé kolo. Posledním jezdcem, který v náročném závodě objel plný počet šesti okruhů, byl právě cyklokrosař stáje Elkov Kasper Michael Boroš.

 

Dnes to byl hodně těžký závod, na který jsem se těšil, ale ve finále mi to moc nešlo. Jsem trochu zklamaný,“ hodnotil Boroš výsledek na trati, kde museli cyklokrosaři hodně běhat s kolem na rameni. „Byl jsem na to připravený, ale udělal jsem chyby a hned po startu jsem měl technické problémy. Musel jsem měnit kolo a už jsem byl vzadu a zpátky jsem se už nemohl vrátit. Navíc jsem ještě špatně spadnul a narazil si nohu, která teď není úplně ideální. Snad se dám do příštího závodu dohromady. Spadl jsem na stehno a pořád cítím bolest. Doufám, že jsem si nic neudělal se svalem,“ popsal český jezdec problémy.

Téměř stovka závodníků na startu není v cyklokrosových závodech běžným jevem. „Ve vánočních závodech to tak ale bývá vždycky. Přijedou závodníci z Ameriky a startovní čára se zaplní hodně,“ vysvětlil Boroš.

Kompletní sestava Elkov Kasper absolvovala tradiční soustředění ve Španělsku. „Na soustředění jsme udělali maximum. Připravili jsme se dobře, ale asi bylo dnes trochu znát, že jsem tři týdny nezávodil, takže možná bude chvíli trvat, než se do toho zase dostanu. Před sebou mám ještě tři závody, tak snad půjde forma nahoru,“ zakončil Michael Boroš.

V celkovém hodnocení Světového poháru je Boroš aktuálně na 19. místě se ziskem 76 bodů.

Results powered by FirstCycling.com