Michael Boroš v Antverpách dvaadvacátý

Český cyklokrosový mistr se před týmovým soustředěním naposledy postavil na start závodu Světového poháru. V Belgii dokončil na 22. místě a v celkové klasifikaci poháru mu patří průběžná 14. pozice. Stejně jako před týdnem bral vítězství Mathieu van der Poel, který o 23 vteřin předstihl domácího Wouta van Aerta.

Mathieu van der Poelovi stačily dva závody na to, aby nasbíral 80 bodů do tabulky Světového poháru, což ho posunulo na 9. příčku. Lídrem zůstává Belgičan Laurens Sweeck, který v Antverpách dojel čtvrtý.

Závod byl dnes hodně rychlý a já jsem od začátku trochu ztrácel a nedalo to na víc, než to 22. místo. Celou dobu jsem jel ve skupině od 18. do 23. pozice, udělal jsem sem tam nějakou chybu v písku a to mě nějaké pozice stálo. Pasáže v písku byly technicky hodně náročné. Když se to člověku podařilo projet, hodně získal. Naopak, když ne, hodně si ztratil. Mně se ta trať líbila, ale už bohužel nejsem v takové formě, jako kolem mistrovství Evropy. Takže už se těším do Španělska, kde to zase natrénuju zpátky. Přesunu se na letiště a poletím rovnou za týmem. Těším se, že najezdíme nějaké objemové tréninky a hlavně si potrénujeme v teple, protože tady byla hrozná zima. Celý závod se jel kolem řeky, od které šel nepříjemný chlad,“ zhodnotil Michael Boroš svoje poslední závodní vystoupení před přesunem na soustředění pro příští silniční sezónu. K cyklokrosům se Boroš vrátí ještě v tomto kalendářním roce.