Adam Ťoupalík dokončil v Kolíně na 3. místě

V předposledním závodě TOI TOI Cupu se opět předvedli oba bratři Ťoupalíkovi. Zatímco Adam dojel i po technických problémech na 3. pozici a pojistil si průběžné vedení v seriálu Českého poháru, Jakub závod nedokončil.

Adam Ťoupalík neměl v Kolíně cestu k pozici na stupních vítězů jednoduchou. „Dnes jsem měl trochu víc technických problémů. Úplně se mi to nesešlo. Ze začátku mi prasklo sedlo, takže jsem musel vyměnit kolo a celé druhé kolo jsem neměl úplně to správné. Později, když jsem se dokázal dostat na čelo, spadl mi řetěz a první dva závodníci mi odjeli. Zpátky už jsem se nedokázal dostat a trochu jsem tam vlál. Na víc než 3. místo dnes nebylo a nepřálo mi ani to kolo, takže co se dá dělat. Spokojený ale jsem. Teď nás čeká soustředění, takže takový restart a uvidíme, co dál,“ popsal jezdec Elkov Kasper komplikace v průběhu šestého závodu Českého poháru. „Nevím, jestli dnes nohy a tělo byly na vítězství. Myslím, že kdybych měl nohy opravdu dobré, tak bych vedoucí dvojici ještě dokázal dojet, ale moje aktuální forma není nejlepší a cyklokros beru pořád jako přípravu, takže se 3. místem dnes musím být spokojený,“ dodal Ťoupalík.

O celkové pořadí v TOI TOI Cupu Adam Ťoupalík i přes průběžné vedení bojovat nebude. „Po prvních závodech, které se mi povedly, se to vyvrbilo tak, že jsem jel víc závodů, než bylo původně v plánu a vedení jsem si udržoval. Nebyl to ale vůbec můj záměr, takže teď odletím na 14 dní do Španělska na trénink, na Vánoce budu doma a po Novém roce zase nějaký cyklokros pojedu.“ Finále TOI TOI Cupu se uskuteční 10. prosince v Rýmařově. Adam Ťoupalík průběžně vede pouze o 3 body před dnešním vítězem Šimonem Vaníčkem. Vaníček bude mít při absenci vedoucího jezdce velkou šanci získat pohárový triumf.

 

TOI TOI CUP – Kolín:

  1. Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor, 1:00:33), 2. Marek Konwa (POL, 1:00:58), 3. Adam Ťoupalík (Elkov Kasper, 1:01:21)