Adam a Jakub Ťoupalíkovi na 5. a 7. místě ve Slaném

Bratři Ťoupalíkové ve Slaném ztratili kontakt s čelem brzy po startu, oba se ale probojovali do nejlepší desítky a Adam udržel průběžné vedení v seriálu Českého poháru. Po pěti závodech drží pětibodový náskok před Šimonem Vaníčkem.

Náročná trať ve Slaném ani jednomu z jezdců Elkov Kasper nesedla ideálně. Cílové časy byly na cyklokrosové poměry vysoké. „Od startu jsem se nedokázal dostat dopředu. Trať byla hodně blátivá a po celodenním dešti to zase byl úplně jiný kros než minulý týden ve Veselí nad Lužnicí. Závodem jsem se trochu protrápil, navíc jsem v jednom z okruhů zasekl řetěz. Takže jsem nakonec dojel na 5. místo, ale vůbec jsem se na kole necítil dobře. A hodně podobně na tom byl i brácha. Ten se zasekl po startu, a i když se ke konci závodu probojoval dopředu, nebylo to vůbec ono,“ řekl Adam Ťoupalík. Ten v TOI TOI Cupu pojedu ještě jeden závod. „Další už nestihnu, protože budeme na soustředění. Vzhledem k bodování jsem při vynechání závodu asi bez šance vyhrát pohár celkově. Pojedu tedy v ještě Kolíně a hned po závodě odlétáme do Španělska.

Celkový dojem ze závodu ale pro Adama nebyl jen negativní. „Dnes jsme se oba trošku hledali a úplně nám to nešlo. Kuba se ke konci trochu rozjel, ale nepovedl se mu start, takže na lepší umístění to už nešlo. Po tréninkové pauze to ale není úplně špatné, jen to nešlo tak zlehka, jako ve Veselí,“ dodal Ťoupalík.

 

TOI TOI CUP – Slaný:

  1. Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor, 1:05:59), 2. Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor, 1:07:05), 3. Jakub Říman (AUTO ŠKODA Mladá Boleslav, 1:07:18), 5. Adam Ťoupalík (Elkov Kasper, 1:08:28), 7. Jakub Ťoupalík (Elkov Kasper, 1:08:54)