Boroš po problémech na startu dokončil v Beekse Bergenu na 24. místě

Michael Boroš v pátém díle Světového poháru ztratil možnost bojovat o čelní příčky po technickém problému hned po startu. Postupně se probojoval na konečnou 24. příčku a do hodnocení seriálu připsal 2 body.

Boroš startoval  v holandském Beekse Bergenu z první řady, bezprostředně po zahájení závodu ale českému cyklokrosaři spadl řetěz a do krosové části okruhu najížděl se ztrátou z poslední pozice. Jezdec Elkov Kasper ale bojoval o co nejlepší umístění a nakonec byl odměněn i bodovým ziskem do pohárového hodnocení. V průběžném pořadí seriálu je Michael Boroš po pěti závodech na 8. pozici.

 

Spadnul mi řetěz a na tak rychlé trati, jako byla tady, bylo po všem. Dělal jsem, co jsem mohl a snažil se co nejvíc bodů urvat. Povedly se aspoň ty dva. Není to moc, ale lepší než nic. Víc už se s výsledkem opravdu nedalo udělat. Byla to rychlá a technická trať, kde se hodně špatně předjíždělo. Nohy jsem měl ale výborné, takže mě mrzí ještě o to víc, že se to nepovedlo,“ neskrýval zklamání Boroš.

Šestý závod Světového poháru se odehraje 20. listopadu v belgickém Overijse. „Vloni mi to v Overijse nešlo a celkově byla sezóna horší. Tu trať mám ale rád. Je těžká, podobně jako minulý týden na mistrovství Evropy. Bude to zase úplně něco jiného. Pomalejší závod s hodně velkým převýšením, což by mi mohlo sedět,“ doplnil Michael Boroš.

Results powered by FirstCycling.com