Adam Ťoupalík si vítězstvím ve Veselí pojistil vedení v TOI TOI Cupu

Ve čtvrtém díle TOI TOI Cupu ve Veselí nad Lužnicí se Adam Ťoupalík probojoval na nejvyšší stupínek v mužské kategorii Elite. Do cíle přijel s náskokem 19 vteřin na Jakuba Římana. Jezdec týmu Elkov Kasper si po dvou druhých místech a bronzové pozici z úvodního závodu seriálu pojistil průběžné vedení v Českém poháru.

Adam Ťoupalík před závodem prozradil, že na start jde po delším odpočinku po uplynulé silniční sezóně. „Bylo tomu tak, a proto jsem se snažil moc nebláznit a po startu nikam nespěchat. Jel jsem na 4. pozici, ale ve třetím okruhu jsem viděl, že Polák Marek Konwa má menší náskok, takže jsem ho dojel, najel si na čelo a snažil se rozhodnout hlavně v technické části a nedělat chyby. Ve vedení jsem se udržel až do cíle. Později se ke mně přiblížil Jakub Říman, protože v prudkých pasážích jsem potřeboval trochu odpočívat. Výkonnost mi totiž dnes trochu chyběla, ale hlídal jsem si technické úseky a snažil se jet bez chyby,“ popsal Adam Ťoupalík průběh závodu ve Veselí nad Lužnicí.

Nedokážu říct, kdy jsem definitivně začal věřit tomu, že z toho dnes bude vítězství. Měl jsem trochu strach, aby mi nedošly síly, takže jsem do poslední chvíle nevěděl, jestli to vyjde. Ale když jsem viděl, že v některých pasážích mám navrch, začal jsem doufat, že z toho bude výhra. Trať byla krásná. Oproti loňsku to tady pořadatelé o trochu vylepšili. Ubrali některé pasáže, přidali jiné, takže jsem si to moc užil,“ dodal vítěz.