Michael Boroš sedmý v blátivém závodě mistrovství Evropy

Pro letošní nejlepší výsledek na mezinárodní scéně si Michael Boroš dojel při závodě evropského šampionátu v belgickém Namuru. Na kluzké blátivé trati, kde favorité chybovali, se mistrem Evropy stal domácí Michael Vanthourenhout.

Jezdec Elkov Kasper se postupně propracovával dopředu a z 14. pozice v polovině závodu se probojoval až do nejlepší desítky. V úvodu závodu se lépe dařilo nizozemskému obhájci evropského zlata Van Der Haarovi, po několika pádech ale definitivně ztratil kontakt s méně chybujícím Michaelem Vanthourenhoutem, který zvyšoval svůj náskok až na 40 vteřin a v cíli se oblékl do modrobílého dresu. Nejlepší český cyklokrosař ztratil na vítěze 3 minuty, když dojel na konci čtyřčlenné skupiny, která bojovala o 4. až 7. místo.

 

Na startu nám začalo pršet, takže se z toho stal pravý cyklokros. Vzal jsem to s rozvahou, protože jsem věděl, že to bude dlouhý závod. Nikam jsem nespěchal a jel jsem si svoje tempo až do cíle. Ostatní dělali chyby, měli defekty, čemuž jsem se vyhnul a díky tomu jsem ze závodu vytěžil maximum. Všechno u mě proběhlo bez problému,“ hodnotil dramatický závod Michael Boroš. „Se 7. místem jsem opravdu spokojený. Jednou už jsem byl na mistrovství Evropy sedmý, takže jsem si tento výsledek vyrovnal a v letošní sezóně je to zatím moje maximum.

Po úspěšném vystoupení na evropském šampionátu čeká Michaela Boroše v pátek 11. listopadu závod série Superprestige Niel – Jaarmarktcross, v neděli 13. listopadu pak další díl Světového poháru v holandském Beekse Bergenu. V průběžném pořadí seriálu drží Boroš po čtyřech závodech 7. příčku.

 

Results powered by FirstCycling.com