Michael Boroš v Táboře devátý

V těžkém domácím závodě Světového poháru v cyklokrosu vylepšil Michael Boroš své letošní nejlepší umístění a dojel si pro 9. příčku a 17 bodů do pohárového žebříčku. V průběžném pořadí Světového poháru si Boroš polepšil na 7. místo. Třetí vítězství ve třech závodech získal Belgičan Eli Iserbyt.

Po vyrovnaném a hektickém úvodu se jezdec stáje Elkov Kasper posunul v úvodu třetího okruhu na 5. místo. Na čele se o tempo staral vedoucí jezdec Světového poháru Eli Iserbyt a jeho týmový kolega Michael Vanthourenhout.

Po závodě ve Fayetteville jsem si přál být i v Táboře v nejlepší desítce, i když jsem věděl, že tady bude tvrdší konkurence. Jsem moc rád, protože 9. místo je super výsledek a doufám, že se mi podaří v těchto výkonech pokračovat. Start závodu byl hodně hektický a já jsem se nechtěl moc loktovat na špici, abych se zbytečně nezapletl do pádu. Věděl jsem, že od třetího kola se to začne lámat, takže jsem hned najel dopředu. Díky tomu jsem tam zůstal a je z toho 9. místo. Poslední dva okruhy už jsem jel úplný doraz a na víc už nebylo,“ popsal průběh táborského „svěťáku“ nejlepší český cyklokrosař.

Po třech závodech Světového poháru je Michael Boroš průběžně sedmý se ziskem 45 bodů. Zatím stoprocentní Belgičan Iserbyt má na kontě 120 bodů. Zdeněk Štybar dokončil závod v Táboře na 17. pozici se ztrátou 1 minuty a 46 vteřin.