Desáté místo Michaela Boroše na Světovém poháru ve Fayetteville

Ve druhém závodě Světového poháru v cyklokrosu se český mistr Michael Boroš prosadil na 10. příčku. V americkém Fayetteville tak o 4 pozice vylepšil své umístění z prvního pohárového závodu sezóny. V souboji Belgičanů byl opět nejrychlejší Eli Iserbyt.

Jezdec stále Elkov Kasper se po lehkých problémech na startu dotáhl do jedenáctičlenné čelní skupiny, která společně pracovala až do sedmého okruhu z deseti. Tehdy se na čele vytvořila trojice pozdějších medailistů a Boroš jezdil na desáté pozici, kterou pohlídal až do cíle.

 „Opět jsem úplně nevychytal start, protože jsem vytrhl tretru z pedálu, ale podařilo se mi bez problémů dojet do první skupiny a v ní se usadit tak, abych nebyl na jejím chvostu. Jelo se opravdu strašně rychle, proto jsem se snažil využít každé chvíle, kdy se trochu zpomalilo, a posunout se vpřed. Po rozdělení skupiny jsme jeli ve dvou a závěrečné kolo jsem Švýcarovi Rüeggovi ujel a dokončil závod sám. Na víc než to 10. místo dnes nebylo, ale s tímto umístěním jsem spokojený, protože je to zase návrat do úplné špičky,“ hodnotil své vystoupení v Arkansasu Michael Boroš.

Po dvou amerických podnicích Světového poháru je Michael Boroš na průběžné 9. pozici. Už v neděli 23. října ho čeká domácí závod v Táboře. „Příští týden bych rád zopakoval výsledek do 10. místa, i když to bude těžké. V Táboře bude větší konkurence, protože přijedou i závodníci, kteří ve Spojených státech chyběli. Tak uvidíme,“ prozradil své ambice český cyklokrosař.

Results powered by FirstCycling.com