Vacek stříbrný na MS U23, Jakub Ťoupalík v třetí desítce

Skvělý výkon předvedl český tým v závodě mistrovství světa do 23 let, který korunoval stříbrnou medailí Mathias Vacek. Jakub Ťoupalík si po velmi dobrém výkonu v závodě dolej pro dvacáté šesté místo. 

První zástupce týmu Elkov Kasper Jakub Ťoupalík se postavil na start mistrovství světa v australském Wollongongu. Závod kategorie do 23 let se jel na deset okruhů s celkovou délkou 169,8 km. Českým tým ve složení Jakub Ťoupalík, Pavel Bittner, Mathias Vacek a Petr Kelemen byl po celý závod velmi aktivní a byl vidět ve všech čelních skupinách. 

Už v závěru prvního okruhu odjelo šest závodníků i s Peterem Kelemenem, která si získali až tří minutový náskok. Poté co se tato skupina rozpadla útočil Jakub Ťoupalík ve dvojici, který se takřka dostala na čelní skupinu, když se za ním vytvořila silná skupina favoritů, kteří v deštivém počasí nadělili peloton.

 

Rozhodující moment přisel s nájezdem do posledního okruhu, kdy na čele zaútočila čtveřice závodníků včetně Mathiase Vacka. Tento únik postupně získal dvaceti vteřinový náskok a v posledním stoupání už na čele byl pouze Vacek s Kazachem Fedorovem. Ještě tři kilometry před cílem to vypadalo, že bude únik dostižen, ale po taktizování ve skupině za nimi dvojice znovu navýšila svůj náskok a jela do cíle osamocena. Mathias Vacek bohužel v cílovém spurtu nenašel síly na atak Kazacha a dojel si i tak pro senzační stříbrnou medaili. Jakub Ťoupalík nakonec dokončil na 26. místě. a skvělý výkon českého týmu ještě podtrhl na 6. místě. Pavel Bittner.

Druhým a posledním zástupcem týmu Elkov Kasper bude Michael Kukrle, který nastoupí v neděli v 2:00 ráno do závodu kategorie Elite.