Babor devátý v košickém dojezdu Okolo Slovenska. Otruba pátý celkově

V závěrečné etapě slovenské tour zviditelnil dres Elkov Kasper Filip Řeha, který byl aktivní v úniku dne. Ve spurtu pelotonu projel cílem na 9. místě Daniel Babor. Žlutý trikot si ziskem bonusových vteřin pojistil Josef Černý (Quick-Step Alpha Vinyl Team). Jakub Otruba odjíždí ze Slovenska s celkovým 5. místem.

Pátá část Okolo Slovenska z kategorie UCI 2.1 přivedla jezdce z Levoči do Košic. Během 182 kilometrů cyklisté bojovali o body do vrchařské soutěže, etapové vítězství a především o bonifikační vteřiny do celkové klasifikace. „Na první bonusové prémii jsem zkoušel získat bonifikace, ale projel jsem tam na 5. místě a těsně mi to uniklo. Bodovali tam 3 jezdci Quick-Stepu a Pepa Černý si zvýšil náskok v celkové klasifikaci. Potom už si bonusy rozdělovali jezdci z úniku, takže bylo prakticky rozhodnuto,“ popsal snahu o posun v konečném pořadí Jakub Otruba. „Jsem rád, že jsem 5. místo udržel a vyhnuly se mi pády. S pětkou jsem spokojený, je to krásné umístění, navíc jsem nejlepší jezdec z kontinentálního týmu,“ zhodnotil Otruba zisk 50 UCI bodů.

Filip Řeha vsadil vše na jednu kartu a po týmové poradě skočil do úniku. „Bylo to dnes hodně náročné. Ze začátku se mi jelo dobře, tak jsem si řekl, že do toho půjdu. Nejdříve jsme ujeli ve dvou, pak k nám doskočilo 6 dalších jezdců a v osmičlenné skupině jsme si vypracovali až čtyřminutový náskok. Drželi jsme tempo a ve chvíli, kdy peloton za námi začal jet, zkusili jsme ještě zrychlit a náskok udržet. Při nájezdu do Košic 20 kilometrů před cílem jsme si začali nastupovat. První ujel Jasper Haest z VolkerWessels Cycling Team, o chvíli později vsadil jeho týmový parťák Peter Schulting a oba pak společně dojeli až do cíle s těsným náskokem před spurtujícím pelotonem. Nás ostatní balík dojel 10 kilometrů před cílem,“ popsal průběh etapy aktivní Filip Řeha.