Dominik Neuman na 12. místě ve finiši těžké třetí etapy

Přesně 210 kilometrů a 3635 nastoupaných metrů absolvovali cyklisté při předposlední etapě Okolo Slovenska mezi Detvou a Spišskou Novou Vsí. Po množství nástupů v závěrečných 25 kilometrech se v hromadném dojezdu nejlépe z týmu Elkov Kasper dařilo Dominikovi Neumanovi. Jakub Otruba klesl na 5. příčku průběžného pořadí, na čelo ale ztrácí pouze 4 vteřiny.

V etapě se sedmi bodovanými stoupáními byly k vidění úniky i nástupy jezdců na celkové pořadí. Po spojení roztrhaného pole a zvolnění tempa odstartoval v závěrečných pětadvaceti kilometrech sérii ataků jezdec ve žlutém, Josef Černý. Svého bývalého týmového kolegu si hlídal Jakub Otruba, který na průběžném 3. místě celkového pořadí ztrácel pouze 4. vteřiny. Při následných nástupech se na čele závodu vystřídali Adam Ťoupalík, Jan Bárta i Matěj Zahálka, kteří pracovali pro Dominika Neumana.

Od začátku to bylo extrémně těžké. Hned na 10. kilometru byl kopec první kategorie, kde se pole roztrhalo. Zůstalo nás asi 30, já tam byl s Jakubem Otrubou, později k nám dojeli Adam, Honza a Matěj. Celou dobu se jelo vysoké tempo a po 140 kilometrech přišly dva kopce, kde se začalo opravdu hodně závodit. Závěrečný okruh byl nepříjemný a po dlouhé rovině do cílového města přišla před finišem technická pasáž se dvěma zatáčkami o 90 stupňů. Už jsem byl úplně mrtvý a v tom hektickém dojezdu se přese mě pár jezdců přelilo a já už neměl nohy na vylepšení pozice. Bylo to dnes hodně dlouhé a závěr mi nevyšel podle představ, ale Kuba Otruba je pořád v celkovém pořadí pátý, což je v této konkurenci super výsledek,“ řekl v cíli unavený Dominik Neuman.