Jakub Otruba sedmý v horské etapě a třetí v celkovém pořadí slovenské tour

Šest vrchařských prémií a technický dojezd do stoupání po kostkách v Banské Štiavnici rozhodovalo o etapovém i celkovém pořadí tour Okolo Slovenska kategorie UCI 2.1. Jakub Otruba si pohlídal pozici v čelní skupině, v posledním hodnoceném stoupání útočil a v cíli bral 7. příčku a posun na průběžné 3. místo celkové klasifikace.

Do žlutého trikotu se oblékl bývalý člen Elkov Kasper Josef Černý (Quick-Step Alpha Vinyl Team), který po třech částech slovenského etapového závodu vede o 4 vteřiny před Stefanem de Bodem (Astana Qazaqstan Team), Jakub Otruba je o další vteřinu zpět. V náročné etapě byl aktivní i Jan Bárta, který z úniku bodoval na dvou rychlostních a dvou horských prémiích.

Dnes to byla hodně těžká etapa. V nejdelším stoupání 60 kilometrů před cílem jsme věděli, že se pojede rychle a peloton se roztrhne. Najeli jsme na jeho čelo a celé pole tahal Filip Řeha. Tehdy se oddělila třicetičlenná skupina, která jela společně až do posledního stoupání 1. kategorie 8 kilometrů před cílem. Já jsem si ve skupině hlídal pozici a v tom posledním táhlém kopci v úzkých uličkách po kostkách jsem najel úplně dopředu, aby mi nic neuteklo. Podařilo se mi pohlídat čelo až do cíle, takže s umístěním a posunem v celkovém pořadí jsem spokojený,“ řekl o etapě Jakub Otruba.

Páteční nejdelší kopcovitá etapa z Detvy do Spišské Nové Vsi měří 210 kilometrů a prověří sprinterské schopnosti cyklistů při trojici rychlostních prémií a dojezdu po rovině, na trase je ale také hned sedm prémií vrchařských, z nich ta úvodní je klasifikována jako stoupání 1. kategorie. „Etapa nebude tak těžká, jako dnes a dojezd bude spíš pro sprintery. Roli budou hrát bonusové vteřiny, které se rozdávají na rychlostních prémiích. V celkovém pořadí je to totiž přede mnou i za mnou v sekundách takže si to budeme muset pohlídat. S klukama a trenérem se musíme poradit, jakou taktiku přesně zvolíme,“ doplnil Otruba.