Ve spurtu v Trnavě Adam Ťoupalík devátý

O vítězi první etapy závodu Okolo Slovenska rozhodoval hromadný dojezd pelotonu, ve kterém byl nejrychlejší vítěz úvodního prologu a držitel žlutého trikotu Ethan Vernon z Quick-Step Alpha Vinyl Team. Adam Ťoupalík z Elkov Kasper finišoval na 9. pozici.

Profil první etapy ze Šamorína do Trnavy byl rovinatý, pouze s jednou vrchařskou prémií 2. kategorie. Na 142 kilometrové trase byly klasifikovány také 3 prémie rychlostní. „Byla to docela krátká a nervózní etapa, ve které došlo i k několika pádům. Celou dobu to bylo hodně o pozicích a nejvíc se to ukázalo v závěru. Brzy po startu vznikl únik, který ale celou dobu kontroloval Quick-Step a skupinku jsme dojeli asi 13 kilometrů před cílem. Přibližně 3 kilometry před finišem jsme najeli dopředu a snažili se vytvořit si co nejlepší pozici, ale při nájezdu do cílového města jsme se na dvou kruhových objezdech rozdělili a už se nám nepodařilo spojit. Zůstal jsem vepředu sám, Dominik Neuman s Danem Baborem byli docela daleko za mnou, takže jsem se snažil zasprintovat co nejlépe. Je škoda, že se nám nepovedlo déle udržet pohromadě. Na lepší umístění jsem už neměl,“ popsal průběh celé etapy a dramatický dojezd Adam Ťoupalík.

Cyklisté mají ve čtvrtek před sebou 186 kilometrů dlouhou etapu z Hlohovce do Banské Štiavnice, která bude výrazně členitější než ta dnešní. O body do vrchařské soutěže budou jezdci bojovat na šesti kopcích, kdy hned tři jsou klasifikovány jako stoupání 1. kategorie. Na závěrečných dvou kilometrech cyklisté vystoupají o 100 výškových metrů. „Největší šanci by z nás měl mít Jakub Otruba, který ukázal formu minulý týden v Rumunsku i včera v prologu. Chtěli bychom být co nejdéle v čelní skupině a závěr ukáže, jak na tom kdo je,“ doplnil Adam Ťoupalík.