Otruba zahájil Okolo Slovenska pátým místem v prologu

Triumfem stáje Quick-Step - Alpha Vinyl skončil úvodní prolog etapového závodu Okolo Slovenska kategorie UCI 2.1. Na sedmikilometrové rovinaté trati v Petržalce obsadili pódiové pozice Ethan Vernon, Josef Černý a Michael Mørkøv. Jakub Otruba na 5. pozici ztratil na vítěze 18 vteřin.

V prologu se dařilo českým jezdcům. Za 2. místem Jozefa Černého a pátým  Jakubem Otrubou dojel na 7. pozici Zdeněk Štybar. „Trať časovky mi seděla. Byla do tahu a na výkon, ne moc technická, za to pěkně poctivá. Mým cílem bylo umístění do desátého místa, takže pátá příčka je krásná. Hlavně je to dobrá výchozí pozice pro další etapy, protože se dá předpokládat, že pořadí bude celou dobu v sekundových odstupech. Třetí etapa sice končí na kopci, ale zbylé dojezdy budou spíše spurtérské, takže tohle může být pro celkovou klasifikaci klíčové a byl bych rád, kdybych udržel první desítku,“ hodnotil svůj výkon v bratislavské úvodní části tour Jakub Otruba.

Jezdec královéhradecké stáje Elkov Kasper vyjádřil uznání jezdcům Quick-Stepu, kteří kromě kompletních stupňů vítězů brali ještě sedmé a deváté místo. „Je vidět, že časovky jezdit umí, mají je zvládnuté. Navíc na to mají ten nejlepší materiál a na Slovensko přijeli v silné sestavě.

Středeční rovinatá 1. etapa Okolo Slovenska ze Šamorína do Trnavy měří 142 kilometrů a v jejím závěru se dá očekávat hromadný dojezd a souboj sprinterů. Elkov Kasper bude sázet na spurterskou formu Daniela Babora, který v minulém týdnu dvakrát triumfoval v etapách rumunské tour. Rychlé dojezdy svědčí i Dominikovi Neumanovi.