V konečném pořadí Okolo jižních Čech čtyři závodníci v první desítce

 Po poslední etapě, ve kterém Elkov Kasper míchal pořadím, dosáhli v celkovém pořadí na UCI body hned čtyři závodníci. Hradeckým jezdcům se navíc podařilo ovládnout soutěž týmů.  

Poslední díl závodu Okolo jižních Čech UCI 2.1 se odehrál mezi Českými Velenicemi a Jindřichovým Hradcem. Za nepříznivého počasí, kdy bylo chladno a pršelo, čekalo na závodníky 152 km s jedním nepříjemným stoupáním už na 25 km. Hned od začátku etapy se v pelotonu závodilo a na 3,5 km dlouhém stoupáním na Hojnou Vodu, které závodníci označili jako nejtěžší v celém závodě, zůstalo na čele kolem dvaceti zákoníků. 

 

Následně se skupina na čele ještě zvětšila o závodníky, kteří se zvládli vrátit, ale stále se jelo vysoké tempo. Rozhodující moment přišel po poslední sprinterce prémii ve Stráži nad Nežárkou, kde bylo krátké a prudké stoupáním. Na zaútočil Elkov Kasper a na čele nechal 12 jezdců včetně kompletního týmu Elkov Kasper. V závěru etapy se opět vrátil déšť, který udělal z technického závěru etapy nebezpečný dojezd. „Měli jsem v plánu s tím dnes zkusit něco udělat, což se myslím povedlo. Na plánovaná strategii s útokem ve Stráži vyšla, a tak jsem spokojení. Závěr byl poměrně nebezpečný a bohužel to dalo pouze na páté místo Adam Ťoupalíka, na kterého jsem se dnes snažili jet. Konkurence tady ale letos byla velmi dobrá, a tak to hodnotím kladně," sdělil své pocity šestý v poslední etapě Dominik Neuman. 

¨