Babor zvítězil v závěrečné etapě Turul Romaniei. Otruba celkově třetí

Po 96 kilometrech na okruzích v Bukurešti byl v cílovém spurtu nejrychlejší Daniel Babor. Cyklista stáje Elkov Kasper si tak připsal už druhé etapové prvenství. Vítěz sobotní královské etapy Jakub Otruba udržel 3. příčku celkového pořadí. V hodnocení týmů dokončil Elkov Kasper na 2. místě.

Daniel Babor kromě dominance ve druhé a páté etapě bodoval i v etapě první, když projel cílovou čárou na těsném 2. místě. Sestava Babor, Otruba, Bárta, Kukrle, Zahálka a Obdržálek připsala na týmové konto během Turul Romaniei kategorie 2.1 celkem 130 UCI bodů.

Dnes to bylo prostě super. S klukama jsme to zvládli, jak nejlépe to šlo. A nejen dnes, ale po celou tour a dnešek tomu jen nasadil korunu. Vývoj závěru etapy hrál pro nás. Dva okruhy před cílem dojel peloton jezdce z úniku, a zatímco jednotlivci nastupovali a tým lídra musel pokrývat nástupy, my jsme jeli v klidu v pelotonu. Sám jsem klukům říkal, ať šetří síly a nechají ostatní vyblbnout. Přesně tak jsme to taky udělali, 2 kilometry před cílem najeli na špici a vyšlo to. Cílová rovina byla široká a dlouhá, takže jsme si to pohlídali a nedali ostatním šanci,“ popsal spolupráci Daniel Babor.

Také Jakub Otruba hodnotil pozitivně vystoupení celého týmu: „Vyhráli jsme tady 3 etapy a v celkovém pořadí odjíždíme se 3. místem. Myslím, že jsme se ukázali skvěle a na konec sezóny jsme předvedli, že pořád máme chuť závodit a máme na to nohy. Těšíme se na Slovensko, kde už od úterý pojedeme závěrečný etapák sezóny a snad se ukážeme v dobrém světle i tam. Bude to v těžké konkurenci, ale třeba se povede nějaké body vyjet.“ K sestavě se pro tour Okolo Slovenska přidají Adam Ťoupalík a Dominik Neuman, na světový šampionát do Austrálie odcestuje Michael Kukrle.

V bodovací soutěži o červený trikot se Daniel Babor umístil na 3. příčce, Jakub Otruba byl třetí ve vrchařském hodnocení.