Neuman šestý v třetí etapě Okolo jižních Čech

V technickém závěru a velmi dobré konkurenci vybojoval v třetí etapě závodu Okolo jižních Čech Dominik Neuman šesté místo. 

Za nepříjemného počasí, kdy se v jižních Čechách stále proháněly dešťové přeháňky se jela 157 km dlouhá etapa mezi Studenou a Protivínem. Úvodních 80 km peloton velmi aktivně závodil a podařilo se odjet pouze na deset kilometrů čtveřici závodníků, kde byl i Dominik Neuman a uspěl až následný únik trojice jezdců.

Jejich náskok, který dosáhl na maximum čtyř minut, stále kontrolovaly týmy na čele. Nebylo tak překvapením, že když se před jediným tři kilometr dlouhým cílovým okruhem v Protivíně, peloton dostihl únik a chystal se na závěrečný spurt. Technický závěr po úzkých silnicích přinesl několik pádů, které se však závodníkům Elkov Kasper vyhnuly. „Na konci etapy jsme se snažili mít co nejlepší pozici, což se nám i podařilo. Nakonec z toho bylo šesté místo v etapě, což v téhle konkurenci hodnotím velmi dobře,“ popsal své pocity nejlepší z týmu Elkov Kasper v třetí etapě Dominik Neuman. 

Poslední část čeká peloton v neděli, kdy je připraveno 152 km mezi Českými Velenicemi a Jindřichovým Hradcem.