Jakub Otruba ovládl královskou etapu Turul Romaniei

V nejdelší a nejtěžší etapě rumunské tour UCI kategorie 2.1 byl v cíli nejrychlejší cyklista stáje Elkov Kasper Jakub Otruba. Na Otrubův nástup 400 metrů před cílem nereagovali jezdci z tříčlenného úniku a český cyklista projel finišem osamoceně. Na 10. místě dokončil etapu Michael Kukrle, osmý byl bývalý člen královéhradeckého týmu Michal Schlegel.

Sobotní etapa měřila 208 kilometrů, jezdci na trati strávili přes 5 hodin a o pořadí v celé tour rozhodovalo třiadvacetikilometrové stoupání s průměrným sklonem 6,2 % na vrchol Balea ve výšce 2053 metrů nad mořem.

Hned po startu ujela sedmičlenná skupina, ve které jsme měli Dana Babora. To bylo pro nás dobré, protože jsme nemuseli pracovat na čele pelotonu. Nastoupil jsem hned, jakmile jsme najeli do jediného, ale dlouhého stoupání. Postupně jsem dojel jezdce z úniku, dva se ke mně přidali a takto ve třech jsme společně dojeli až do cíle, kde jsem byl nejrychlejší ve sprintu,“ hodnotil průběh etapy Jakub Otruba. Před skupinou Kukrleho, Schlegela a Bárty udrželo vedoucí trio minutový náskok.

Ten kopec je hrozně dlouhý, ale není těžký a prudký, takže mi vyhovuje. Navíc ho už znám, protože je na Turul Romaniei každý rok a já ho jel už potřetí. Mám rád, když jsou stoupání rovnoměrná do tahu a tohle je přesně ten případ,“ pochvaloval si vítěz.

Za vítězství v etapě si Otruba připsal 14 UCI bodů. Před závěrečným rovinatým kritériem v Bukurešti je na průběžné 3. pozici. „Zítra už nečekáme změny v celkovém pořadí, takže to pódiové umístění bych měl udržet. Jen o vteřinu přede mnou je ale Rumun Cristian Raileanu, tak třeba s tím ještě půjde něco udělat,“ dodal Otruba.

Po etapovém vítězství a 2. místě Daniela Babora je Otrubovo prvenství už třetím pódiovým umístěním jezdců Elkov Kasper na letošní Turul Romaniei.