V druhé etapě Sazka Tour Otruba v třetí desítce

Druhou etapou pokračovala v pátečním tropickém počasí Sazka Tour UCI 2.2 na trase z Olomouce na Pustevny. Ty musel peloton zdola na trase dlouhé 189,3 km hned dvakrát. Na start se postavil se zbytkem týmu Elkov Kasper i Michael Kukrle v bílém dresu pro nejlepšího českého závodníka.

Na jezdce dnes čekalo šest prémií z toho dvě rychlostní a tři vrchařské. Únik dne se vytvořil ve stoupání na první vrchařskou prémii Kozlov, když oddělila skupina závodníků, z kterých se nakonec vyselektoval čtveřice, která odjela až na odstup více než pěti minut. Ve skupině v úniku nebyl zastoupený jediný český závodník a snad i proto v pelotonu za nimi pracovali české týmy. 

Peloton však postupně zvyšoval tempo a padesát kilometrů před cílem byl na čele osamocený Nizozemec Van Dijke, který sice úspěšně vzdoroval tempu za sebou, ale deset kilometrů před cílem před druhým a posledním stoupáním na Pustevny byl opět peloton pohromadě. Tři kilometry před cílem zaútočil sám z pelotonu Estonec v barvách Intermarché Wanty Gobert Rein Taaramae a za ním zůstal deset vteřin peloton respektive 15 zbylých závodníků. 

Estonec však na čele nevydržel a vítězem druhé etapy se stal závodník ze stejného týmu Ital Lorenzo Rota Prvním závodníkem týmu Elkov Kasper byl nakonec klasifikován až 28. Jakub Otruba jako druhý nejlepší Čech za 28. Janem Hirtem.

Svou druhou polovinu načne Sazka Tour v sobotu královskou etapou z Moravské Třebové s dvojitým stoupáním na Dlouhé stráně.