Kukrle zahájil Sazka Tour třetím místem

V nejlepším domácím závodě ukázal ve světové konkurenci Michael Kukrle své kvality a po úspěšném úniku obsadil třetí místo.

V Uničově odstartoval letošní ročník Sazka Tour zařazený do první kategorie UCI závodů, tedy nejvýše klasifikovaný závod na českém území. Na startu se sešla opět velmi slušná konkurence včetně tří World Tour a šesti ProTour týmů.

Elkov Kasper postavil na start sedmičku závodníků ve složení Bárta, Obdržálek, Boroš, Neuman, Kukrle, Otruba a Řeha.  První etapa zavedla závodníky na trasu mezi Uničovem a Prostějov a v tropických teplotách 196,6 km dlouhé etapě hned na úvod prověřila celý peloton. 

Úvodních 50 km se peloton držel pohromadě, ale se stoupáním na první vrchařskou prémii do obce Šošůvky, zaútočila pětice závodníků mezi kterými, nechyběl Michael Kukrle. Únik se dostal na maximální odstup tří minut a deseti vteřin. 58 km před cílem na třetí vrchařské prémii na Bouzově Michael Kukrle získal třetí místo a jeho skupina si stále držela náskok dvou minut. 

Dvacet kilometrů před cílem došlo k situaci, kdy byla čelní skupina odkloněna mimo oficiální trasu závodu a z tohoto důvodu byl závod přerušen, než došlo návratu skupiny zpět na trať a restartu závodu. V pelotonu za skupinou na čele se dlouhou dobu čekalo na aktivitu, která by únik zlikvidovala a pět kilometrů před cílem byla ztráta stále jedna minuta. 

Peloton sice likvidoval vteřinu za vteřinou, ale i tak pětici v úniku zůstalo k dobru 22 vteřin. V cíli byl Michael Kukrle klasifikován na pódiovém třetím místě a stal se i nejlepším českým závodníkem, když před ním skončila pouze dvojice Belgičanů. „Třetí místo v první etapě je dobré, ale mrzí mě, že z toho nebylo víc. Závěr se mi nepovedl podle mých představ a nechal jsem se zbytečně zavřít. Cítím se už po nemoci, kterou jsem prodělal před měsícem výrazně líp, tak doufám, že se zde ještě povede zajet další dobrý výsledek“ sdělil své pocit třetí v první etapě Sazka Tour Michael Kukrle.

V pátek čeká na závodníky další skoro 190 km s dvojnásobným stoupáním na Pustevny.