Dominik Neuman zakončil Tour Alsace třináctým místem

V hromadném dojezdu závěrečné etapy pětidílné tour byl nejrychlejší britský cyklista Samuel Watson. Na 13. pozici projel cílovou páskou Dominik Neuman z Elkov Kasper, který v celkové klasifikaci obsadil 30. místo. O tři příčky níže se celkově umístil Michael Boroš.

Etapový závod kategorie UCI 2.2 ve Francii dokončil také Filip Řeha, který byl klasifikován na 53. místě. Pro nemocí oslabený Elkov Kasper to znamenalo 12. příčku v soutěži týmů.

Tempo rovinaté etapy bylo hodně rychlé a na úvodních 40 kilometrech přesáhl průměr 50 kilometrů v hodině. Peloton táhly týmy soustředící se na závěrečný spurt, které nechaly ujet čtyřčlennou skupinu. Ta ale svůj únik až do cíle nedotáhla.  

Spurt byl dnes hodně hektický s mírným stoupáním v závěru, kam jsem si nenajel ideálně. Doufal jsem v trochu víc, ale nejdůležitější je, že jsme celou tour naštěstí odjeli bez zásadnějšího pádu, i když Filip měl problémy ve třetí etapě. Chtěli jsme to před Sazka Tour odjet v pohodě, po všech problémech, které teď máme. Tím, že kvůli nemoci museli odstoupit Adam a Jakub Ťoupalíkovi, kteří měli být našimi lídry v rozhodujících kopcích, to v Alsasku nebylo úplně pro nás. Odjeli jsme to v rámci našich možností a šlo rozhodně o dobrou přípravu do dalších závodů. Důležité totiž je, že se tady jezdilo hodně rychle a v silné konkurenci. Teď si musíme trochu orazit a od čtvrtka nás čeká domácí Sazka Tour, která je nejdůležitějším vrcholem léta,“ hodnotil vystoupení celého týmu ve Francii Dominik Neuman.