Jezdci Elkov Kasper pokračují na Tour Alsace pouze ve třech. Neuman dojel čtyřicátý

Kvůli nemoci z francouzského etapového závodu odstoupili Adam a Jakub Ťoupalíkové a Matěj Zahálka. Na Planinu krásných dívek tak vystoupali pouze Dominik Neuman, Michael Boroš a po pádu i Filip Řeha.

Před startem nejnáročnější etapy pětidílné tour museli ze závodu odstoupit tři jezdci Elkov Kasper. Zbylá trojice se musela poprat se zvlněným profilem a cílovým výjezdem na La Planche des Belles Filles - sedmikilometrovým stoupáním s průměrným sklonem 8,5 % a závěrečnou rampou s dvacetiprocentním sklonem, známou z Tour de France.

„V oslabené sestavě jsme se rozhodli šetřit síly a držet se v pelotonu, který nejdříve nechal ujet šestičlennou skupinu. Tým vedoucího jezdce ale později ostrým tempem náskok zlikvidoval a rozhodovalo se v závěrečném prudkém kopci. Protože tady nemáme žádného specializovaného vrchaře, jeli jsme každý za své. Profil by nám víc měl sedět zítra a pozítří, kdy bych chtěl ve spurtu zabojovat o co nejlepší umístění,“ řekl v cíli Dominik Neuman, který dokončil na 40. místě. O šest příček za ním finišoval Michael Boroš.