Neuman a Boroš na osmém a devátém místě na Tour Alsace

Ve druhé etapě alsaské tour kategorie UCI 2.2 finišovali Dominik Neuman a Michael Boroš v nejlepší desítce. Za skupinkou uprchlíků spurtoval Neuman na čele hlavní skupiny. Boroš získal dres pro nejaktivnějšího jezdce a po dvou částech závodu je na průběžné 16. příčce.

Na úvodní týmový prolog navázala v Alsasku kopcovitá etapa dlouhá 157 kilometrů. „Od začátku se nastupovalo a jelo se opravdu rychle. Na úvodních rovinatých 50 kilometrech jsme měli průměr 50 km v hodině. Poté přišly 3 dlouhé a náročné kopce, kdy jeden z vrcholů byl v 1100 metrech nad mořem,“ popisoval průběh etapy Dominik Neuman.

V prvním stoupání odjela skupina, ve které byl spolu s dalšími 17 jezdci i Michael Boroš z Elkovu Kasper. Ten bodoval na vrchařských prémiích první i druhé kategorie a zajistil si jeden z dresů pro aktivního jezdce. „Ve druhém kopci se začalo v pelotonu závodit, pole se roztrhalo a za vrcholem jsme sjeli skupinu s Borošem. Společně jsme zůstali ve skupině 35 cyklistů, ze které ujelo 7 lidí, kteří před hlavní skupinou dojeli až do cíle. Přejeli jsme poslední kopec a připravovali se na spurt skupiny. Jezdci v úniku byli opravdu silní a dojet jsme je nezvládli. Jsem moc rád, že jsem v tak těžkých stoupáních vydržel v hlavním poli a podařilo se mi vyhrát spurt balíku,“ doplnil Dominik Neuman.

Ve třetí etapě čeká na cyklisty 144 kilometrů mezi Vesoul a z Tour de France známou La Planche des Belles Filles ve výšce 1141 metrů nad mořem.